Мін на шляху проходження патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ взагалі не повинно було бути, заявив заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александер Хуг на брифінгу в неділю, 23 квітня.
За його словами, раніше цією дорогою, що розміщується у двох кілометрах від лінії зіткнення, користувалися і патрулі СММ, і місцевий транспорт.
«Не зважаючи на це (близькість до лінії зіткнення – Ред.) мін там не повинно було бути взагалі», – заявив Хуг.
Заступник голови місія ОБСЄ нагадав, що згідно з меморандумом до «Мінських угод» від 19 вересня 2014 року, установка мінно-вибухових загороджень заборонена і передбачене також зняття встановлених раніше загороджень.
«Будь-хто, причетний до закладання міни, внаслідок підриву якої загинув і отримали поранення члени патруля, повинен бути притягнутий до відповідальності», – наголосив Хуг.
- Читайте також: Агенти впливу. Як працює п'ята колона Росії
Нагадаємо, 23 квітня під час патрулювання у районі окупованого села Пришиб Луганської області підірвався на міні автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Один працівник місії загинув, ще двоє отримали поранення. У МВС України повідомили, що під час вибуху загинув громадянин Великої Британії Джозеф Стоун, громадянка Німеччини Іва Ґнелін отримала контузію.
Українська сторона СЦКК заявила, що у зазначений час режим припинення вогню дотримувався як з української сторони, так із боку НЗФ ОРЛО.
У міністерстві закордонних справ України заявили, що підрив автомобіля свідчить про наміри Росії «та її маріонеток» залякати спостерігачів ОБСЄ.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав ретельно розслідувати трагічний інцидент.
Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель відреагувала на цю подію, вона закликала якнайшвидше розслідувати підрив автомобіля ОБСЄ.
Окрім того, на трагічну подію відреагували у штабі АТО та наголосили, що звинувачення керівників ОРДіЛО щодо диверсійних дій ЗСУ, внаслідок яких загинув представник СММ ОБСЄ, є безпідставними.