Хуг: На Донбасі обидві сторони не дотримуються перемир’я — це факт

17 Березня 2016, 11:25

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ регулярно фіксує порушення перемир’я на сході України обома сторона конфлікту, і середини січня такі порушення почастішали. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Хуг.

«…обидві сторони не дотримуються перемир’я — це факт. Ми регулярно це фіксуємо. Із середини січня бачимо порушення перемир’я частіше. Кінець лютого й березень були одним із найгірших періодів у цьому сенсі від вересня (29 вересня 2015 року Тристороння контактна група підписала документ про відведення на 15 км від лінії розмежування з кожного боку зброї калібром менше ніж 100 мм. — Ред.), — сказав він.

Водночас Хуг зазначив, що динаміка з донецького та луганського боку різна. На останньому майже не фіксували бойових дій, а ті, що були, у 90% випадків стосувалися навчань.

«Адже будь-який постріл, зроблений у східній частині країни, особливо в зоні безпеки, кваліфікується як порушення перемир’я. А, як відомо, сторони погодилися створити таку зону без небезпеки, тобто 30-кілометрову зону, звідки мають бути виведені певна зброя, зокрема танки, артилерія калібру 82, 120 і 152 мм. Збройні угруповання, які залишаються, не мають стріляти або просуватися вперед у тій зоні. Але наразі ми бачимо протилежне, особливо в Донецькій області: сторони дедалі більше наближаються одна до одної», — пояснив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»