Хто такий “Джо Байден”?

Політика
25 Червня 2021, 17:11

Держспецзв'язку оприлюднила інформацію про можливі причини маніпуляцій з голосуванням за електронну петицію про звільнення Олега Татарова з посади заступника голови Офісу Президента. 

 

Раніше під петицією з’явився підпис “Джо Байдена”. Тиждень писав про цей інцидент раніше. За новою інформацією, ключ згенеровано через АТ КБ “Приватбанк”.

 

 В Держспецзв'язку однозначно пояснити, звідки з’явився підпис не змогли, натомість серед можливих версій: 

 

– компрометація особистого ключа (незаконне заволодіння та використання); 

– дороговартісна спрямована хакерська атака з кількамісячною підготовкою;

– використання людського фактору осіб, які мають доступ до генерування ключів.

 

 

Читайте також: Скандальне зізнання президента. Реакції соцмереж на інтерв’ю Володимира Зеленського

 

На сайті Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України йдеться, що таким підписом неможливо підписати будь-які документи чи перевести кошти, а такі дії служба кваліфікує як “спробу підірвати довіру до процесів цифровізації, дій державної влади та до держави в цілому”. 

 

Шон Тонсенд , спікер Українського Кіберальянсу, у пості на своєму телеграм-каналі написав, що такі пояснення є нелогічними, а варіант із хакерською атакою назвав “феєричним” і звернув увагу, що ніхто не говорить про факт злому найбільшого банку України. Варіант із людським фактором спікер вважає не до кінця розкритим і вбачає в цьому бажання ОП “поховати петицію щодо відставки радника, що раніше працював в уряді Януковича і причетний до злочинів “Беркуту” на Майдані.

 

Читайте також: Проєктно-програмова діяльність

 

“У когось в ОП (а може і в Службі безпеки України) народився геніальний план. Прийшли вони в Приватбанк і сказали – батьківщина в небезпеці, потрібно терміново підпис Байдена. ПДЧ в НАТО підписувати будемо. І пішли “лівим” сертифікатом голосувати, щоб потім героїчно викрити”, – зазначив Шон Тонсенд.