У західних ЗМІ все частіше говорять про ймовірність нового вторгнення РФ до України. Такі заяви почали з’являтися після публікацій The Washington Post та Politico фотографії із супутника від американської компанії Maxar Technologies про нібито стягування російських військ на українському кордоні.
При цьому Міноборони України спочатку заперечували стягнення військ, називаючи це “дезінформацією”. Але через кілька тижнів держава визнала скупчення російських військ на кордоні з Україною. Однак на відміну від Заходу, у Міноборони не вважають це чимось особливим.
Попри відсутність офіційних заяв України про загрозу нового вторгнення РФ, уряди західних країн висловлюють занепокоєння, а у медіа тема стала знову обговорюваною. Окрім знімків супутника, частина іноземних ЗМІ посилається на власні джерела у публікаціях про загрозу для України.Наприклад, агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела пише, що США попередили європейських союзників про підготовку РФ до ймовірного вторгнення в Україну.
Наприклад, агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела пише, що США попередили європейських союзників про підготовку РФ до ймовірного вторгнення в Україну.
Або ж — британське видання Financial Times пише, що власні секретні дані західних спецслужб свідчать про те, що Росія може здійснити нове вторгнення в Україну.
Читайте також: У західній пресі пишуть про стягування військ РФ до кордонів України. Однак це схоже на російський блеф
Ми зібрали кілька аргументів західних експертів, які погоджуються із загрозою нового вторгнення.
"Захід слабкий, розділений та дезорієнтований"
Путін готується скористатися тим, що Європа зосереджена на Білорусі, Балканах та енергетичній кризі, аби розпочати нове вторгнення в Україну. Так вважає британський економіст і експерт із питань України Тімоті Еш.
Еш припускає, що РФ використає таку можливість, побачивши, що “Захід слабкий, розділений і дезорієнтований”.
“Найбільший ризик із часів Холодної війни”
Керівник штабу оборони Великої Британії генерал Нік Картер заявив, що зараз ризик війни між Заходом та Росією більший, ніж будь-коли з часів Холодної війни. Про це він сказав у ефірі Times Radio, пише Reuters.
За його словами, багатьох традиційних дипломатичних інструментів вже не існує, тому ризик напруженості більший, особливо в часи багатополярного світу.
“Без цих інструментів і механізмів є більший ризик того, що ескалації можуть призвести до прорахунків. Я вважаю, що це справжня проблема, з якою ми мусимо зіштовхнутися”, — зазначив Картер.
"Зосередження сил — це репетиція"
Видавець і науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон вважає, що зосередження РФ військової техніки поблизу східних і південних кордонів України — це
генеральна репетиція нового великого наступу, який ще може розвернутися.
“Тепер, коли трубопровід Північний потік-2 завершено і, як очікується, він буде введений в експлуатацію в найближчі місяці, Росію більше не обмежує залежність від газотранспортної мережі України”, — вважає Дікінсон.