Великдень – найбільше свято християнського світу, найголовніша подія в житті кожного християнина. Власне, Воскресіння – це саме суть християнства: те, що бачили і про що свідчили апостоли – смерть переможено. Але на Пасхальній іконі православної церкви зображено події не Великої Неділі, а Страсної Суботи. Православна іконографія не має ікони "Воскресіння христове". Хоча зображення Христа, який виходить з гробу, є. Це запозичення з католицьких ікон. Пасхальною іконою православної церкви вважається ікона "Зішестя в Ад".
У збільшеному форматі ікони детально описано про всі елементи, символи та образи Пасхальної православної іколи.
[515]
Ікона “Зшестя в Ад” (копія з оригіналу XVI-го сторіччя) київського храму Преподобного Романа Сладкопівця Української Православної Церкви.
Якось я почув від протестанта тираду: „Православ’я – всього-на-всього примітивна форма примітивної релігії. Я обрав для себе розвиненішу”. „Як це?! – оговтався я, трохи помовчавши. – А два тисячоліття богослов’я, що ввібрало в себе ледь не всі терміни давньогрецької філософії? А патристика з її неповторним розлогим стилем і влучними притчами? А глибокий символізм богослужінь? А статика православної ікони, в, якій, здається, відбито більше динаміки, ніж на західних полотнах доби Відродження? Невже Сандей Аделаджа все переплюне?”