Хроніки спротиву: росіян звозять голосувати на псевдореферендумі та вибухи в Мелітополі

8 Вересня 2022, 17:41

Росіяни продовжують загострювати гуманітарну кризу на тимчасово окупованих територіях України. Завищені ціни, відсутність соцвиплат та продуктів, за задумом окупантів, мають змусити населення брати російський паспорт заради дрібних виплат. Так вони намагаються зібрати бази місцевих мешканців для формування “списків виборців” на свій псевдореферендум. Проте з його організацією у них серйозні проблеми і для того, аби створити пропагандистську картинку вони будуть використовувати росіян. Для цього вони почали видавати громадянам рф, яких незаконно звезли на ТОТ України, посвідки про проживання на ТОТ.

Всі ці посвідки юридично нікчемні і єдине їх завдання – це штучно збільшити кількість голосуючих на псевдореферендумі. Саме завезені росіяни та їх родини за планом ворога мають створювати масовку на кількох дільницях та брати участь в пропагандистських заходах. Посвідки ж типу мають “легалізувати” їм право йти на “вибори” та на “референдум”. “Волевиявлення” мали провести 11 вересня, але через відсутність підтримки та тотальний спротив місцевих вирішили перенести орієнтовно на 4 листопада

Центр національного спротиву вже повідомляв, що окупанти активно звозять російських вчителів на тимчасово окуповані території та розселяють їх в будинках українців, які вимушено виїхали.

Росіяни продовжують під різними приводами збирати персональні дані мешканців тимчасово окупованих територій. Паспортні дані мешканців є цінним ресурсом для ворога, адже дозволяють окупантам посилити контроль над місцевим населенням та полегшує процес роздачі паспортів та імітації легітимності “референдуму”.

Саме тому росіяни активно блокують українські соцвиплати аби позбавити мешканців засобів існування й зробити залежними від російської адміністрації. Зокрема 7 вересня в Мелітополі закрили останнє відділення “ПриватБанку”. Натомість аби отримати російську допомогу – треба передати ворогу свої дані, або ще краще – мати російський паспорт.

Будь-який окупаційний адміністративний центр під різними приводами збирає заяви з даними мешканців, які після внесення до бази викидають на смітники. Бо всі ці паперові заяви окупантам насправді не потрібні, їм треба лише дані. Також збір даних проводяться на вулиці поліцаями, які зупиняють людей для “перевірок”.

Центр національного спротиву закликає за можливості уникати передавання даних. Намагайтесь без нагальної необхідності не виходити з дому. Також не здійснювати адміністративні дії щодо перереєстрації майна чи інші необов’язкові дії для яких необхідно звернутись до окупаційної “адміністрації”.

На тимчасово окупованій частині Луганщини окупанти провалили підготовку до освітнього процесу. 

Сотні вчителів, яких привезли з росії через відмову українських вчителів працювати на окупантів, виявилося мало, аби підготувати школи до освітнього процесу. Адже через спротив місцевого населення окупанти не знайшли й достатню кількість персоналу для організації роботи шкіл. Тому, діти приходять на подвір’я школи, отримують завдання для самостійного вивчення матеріалу і повертаються додому.

Раніше ми писали, що на тимчасово окупованих територій росіяни не змогли забезпечити набір до шкіл за російською програмою.

Зростає напруга в Мелітополі. В ніч на 8 вересня в тимчасово окупованому Мелітополі пролунав вибух поблизу штабу “Ми разом з росією”, який займається легалізацією окупації.

Штаб розташований на вулиці Ломоносова, 234. Саме в ньому гастролери з рф створюють агітацію й шукають масовку для заходів нібито “підтримки” окупації з боку місцевих й добровільного входження регіону до складу рф.

Проте, як бачимо, справжньої підтримки в окупантів немає і їм регулярно лишають послання про це. Раніше аналогічний вибух стався поблизу штабу бердянської дільниці “Ми разом з росією”. Згодом, у двох різних районах Мелітополя пролунали вибухи, всі ці історії пов’язує причетність власників будинків до організації “референдуму”.

Так, близько 6 ранку пролунав вибух по вулиці Мелітопольської дивізії. Це було “вітання” для колаборанта Юрія Онищука – колишнього депутата міськради й керівника місцевого водоканалу. Наразі він допомагає росіянам влаштовувати фейкове волевиявлення.

Водночас вибухи пролунали й на вулиці Кошового, де мешкає Ельвіра Чернишова – членкиня фейкової виборчої комісії окупантів. В результаті обох випадків в будинках повилітали вікна.

Тим часом, в тимчасово окупованому Маріуполі фіксують бавовну. Кілька потужних вибухів зафіксовано сьогодні, 7 вересня. Їх було чути в різних районах міста. А в Енергодарі, після чисельних обстрілів росіян вийшла з ладу підстанції “Луч”. Внаслідок чого без електропостачання залишаються кілька мікрорайонів міста. Саме в цій частині міста немає і побутового газу, люди потерпають від наслідків російських провокацій і вже фактично знаходяться на межі гуманітарної катастрофи. Катастрофи, яку створюють окупанти, аби потім цинічно пропонувати містянам гуманітарну допомогу в обмін на згоду взяти російський паспорт.

ЦНС вкотре наголошує на доцільності евакуації з тимчасово окупованих територій на час бойових дій. Не ставайте живим щитом для ворога.

Також Центр національного спротиву підготував матеріал щодо перспектив, які відкриває російський паспорт його власникам. Детальніше за посиланням.

 

 

Автор:
Тиждень