Хроніка повстання. 27 січня: три Народні ради в областях, понад 75 затриманих активістів

27 Січня 2014, 20:01

Захоплення об’єктів

 26 січня ввечері активісти громадянського руху «Спільна справа» захопили одну з будівель Міністерства юстиції України. Після цього міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що проситиме РНБО ввести надзвичайний стан, якщо мітингувальники не звільнять будівлю

Згодом комендант Майдану Степан Кубів заявив, що захоплення трьох ключових міністерств організацією «Спільна справа» – це провокація з метою введення надзвичайного стану.

Згодом керівник «Спільної справи» Олександр Данилюк на своїй сторінці в Facebook написав, що будівля Мін'юсту звільнено і активісти переходять до блокування. А Народна самооборона взяла під зовнішній контроль Міністерство юстиції.

Затримання

Тим часом у Чернігові мітингувальники без перешкод зайшли до будівлі обласної ради. А народний депутат Руслан Марцінків оголосив, що віднині тут буде штаб Народної ради, і закликав мітингувальників облаштовуватися в будівлі обласної ради.

Народні ради

Сьогодні Народну раду створили у Черкасах. До складу ради увійшли представники "Демократичного Альянсу", колишній міський голова Черкас Одарич, колишній керуючий справами Черкаського міськвиконкому Микола Кудрявцев, депутат обласної ради Любов Майборода.

Також міські Народні ради були створені у Києві й Чернігові.

Звільнені

Цього дня прокуратура Києва закрила 35 кримінальних проваджень щодо подій, пов'язаних з масовими акціями протесту в листопаді-грудні 2013 року. 

Сьогодні Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання адвоката Аліси Дорогой і випустив на свободу активіста Автомайдану Андрія Дзиндзю. 

На Прикапатті трьох осіб звільнили від кримінальної відповідальності за захоплення будівлі ОДА: їм інкримінували ідозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 341 КК України (захоплення державних будівель).

Затримані

У Запоріжжі міліція затримала 46 учасників Майдану, що проходив 26 січня перед будівлею облдержадміністрації в Запоріжжі. Окрім того, в Запоріжжі працівники міліції затримали голову обласної організації ВО «Свобода» Віталія Подлобнікова. 

Також Бабушкінський районний суд Дніпропетровська постановив залишити на 2 місяці під вартою 15 активістів, затриманих за участь у бійці під будівлею Дніпропетровської ОДА.

У Сумах за фактом блокування адмінбудівель затримали 12 активістів: їх повезли в Ковпаковський райсуд. На підтримку затриманих біля відділку міліції зібралися пікетувальники.

У Миколаєві затриманому 26 січня активісту «Правого сектора» Дмитрові Біді після мирної ходи активістів Майдану інкримінують дві статті Кримінального кодексу України.

У Кіровограді також затримали одного з організаторів Євромайдану Сергія Михальонока. 

У Вінниці в рамках розслідування кримінальних проваджень, відкритих за фактом захоплення будівлі Вінницької ОДА міліція затримала одного з активних учасників сутичок в порядку статті 208 Кримінально Процесуального Кодексу України. Наразі він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Крім того, на трьох осіб склали адміністративні протоколи за статтями 185(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій).

А в Донецьку зникло двоє активістів Євромайдану.

Тим часом Громадський Сектор Євромайдану у Луганську заявив, що не планував і не планує захоплення ОДА та інших адміністративних будівель. Проте наразі проходять мирний мітинг на підтримку Майдану.

Як повідомлялось, утворення Народних рад раніше проголосили у Вінниці, Львові, Рівному, Луцьку, Чернівцях, Тернополі, Івано-Франківську, Херсоні, Житомирі, Сумах і Одесі.