Бійкою 25 травня закінчився розгляд законопроекту про мови, внесеного регіоналами Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим.
При цьому постраждало два бютівці, а також Колесніченко, якому порвали сорочку і пару разів вдарили в лице.
Зауважимо, що на початку липня мовний закон Ківалова-Колесніченка був ухвалений в цілому.
30 липня у сесійній залі парламенту сталася сутичка між позафракційним депутатом Олегом Ляшком та першим заступником голови Верховної Ради, який тоді головував на позачерговій сесії Ради, Адамом Мартинюком.
Сутичка сталась, коли Мартинюк виніс на голосування пропозицію спікера Володимира Литвина про внесення уточнень до мовного закону, відмовившись озвучити її суть. Ляшко підбіг до президії та спробував перешкодити Мартинюку провести голосування.
Щоб утихомирити колегу, перший віце-спікер встав з робочого місця, взяв у руки склянку з водою і хлюпнув її в обличчя Ляшку.
Крім того, була зафіксована сутичка між депутатами у кулуарах Ради. Депутати Руслан Богдан («Батьківщина») та позафракційний депутат Григорій Омельченко стояли в кулуарах парламенту і спілкувалися, коли Богдан раптово вдарив кулаком Омельченка по обличчю і пішов.
12 грудня склали присягу депутати Верховної Ради VII скликання.
Перше зіткнення між новообраними депутатами сталось біля одного з входів до сесійної зали ще до початку засідання. Опозиціонери не давали пройти депутату Олександру Табалову. Він разом із сином стали народними депутатами від «Батьківщини», однак у Раді співпрацюють із регіоналами.
Після перерви у Верховній Раді сталася сутичка біля трибуни між народними депутатами від опозиції та Партії регіонів.
На другий день роботи Верховної Ради сталася бійка під час блокування трибуни Верховної Ради після того, як парламент перейшов до обговорення кандидатури Володимира Рибака на посаду спікера. При цьому сильно постраждав депутат від «Баткьівщини» Олег Медуниця, оскільки регіонали били його ногами.
Ще одна сутичка між депутатами від опозиції та регіоналами відбулась під час виступу з трибуни парламенту народного депутата від ПР Вадима Колесніченка, який говорив російською мовою.
Як відомо, опозиція наполягає на забезпеченні персонального голосування депутатів та вилученні карток відсутніх депутатів. Крім того, опозиціонери вимагають, щоб депутати Верховної Ради свої промови виголошували українською мовою.
Читайте також: Найгучніші депутатські бої 2007-2012 року