Хостинг Nic.ua не обслуговує домени сайтів, до яких були претензії СБУ

9 Квітня 2015, 13:42

Хостинг Nic.ua не обслуговує інтернет-сайти, до яких Служба безпеки України мала претензії. Про це повідомив директор ТОВ "Нік.Юей" Андрій Хветкевич 9 квітня під час прес-конференції, на якій обговорювалося вилучення серверів компанії співробітниками СБУ.

"Сайти тих сепаратистів, терористів, які хотіли заблокувати, навіть не припиняли свою роботу – вони працювали і працюють досі. Тому що вони не розміщувалися на нашому обладнанні, вони всього лише реєстрували доменні імена, щоб використовувати їх в якості адреси для свого сайту", – повідомив Хветкевич.

За його словами, хостинг Nic.ua не отримував оригінали запитів СБУ про блокування сайтів.

"Ми завжди йшли назустріч СБУ, завжди контактували на всі запити СБУ, які нам надходили. Ми не отримали жодного оригінального документа про необхідність блокування цих сайтів. У нас є кілька скан-копій", – зазначив він.

У той же час Хветкевич нагадав слова радника глави МВС Антона Геращенка, який заявляв про неможливість вилучення серверів без рішення суду.

Як повідомлялося, 7 квітня представники СБУ провели обшук і вилучили сервери великого доменного реєстратора NIC.UA з дата-центру. Вилучення проводилося за рішенням суду, проте ні керівництву дата-центрів, ні представникам компанії його не показували. Згідно з текстом ухвали Печерського суду, обшук і вилучення проводилися в рамках розслідування кримінальної справи за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу. У Департамент контррозвідувального захисту в сфері IT СБУ надійшов лист про інтернет-ресурси, які містять заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України.