"Ми домовилися із словенськими колегами, що цю історію (із Люблянським банком – Ред.), яка тривала надто довго, кінцево завершимо", – сказав після схвалення урядом документу, прем'єр-міністр Хорватії Зоран Міланович, повідомляється на сайті уряду.
Ще до засідання уряду Меморандум про порозуміння між урядами Хорватії і Словенії щодо правонаступництва банку парафували у Загребі хорватський міністр закордонних справ Весна Пушіч та словенський державний секретар Тоне Кайзер.
Документ, який передбачається ратифікувати парламентами Хорватії і Словенії протягом місяця, глава хорватського уряду разом із прем'єр-міністром Словенії підпише у понеділок, 11 березня, в Мокрічанах.
Нагадаємо, проблема з погашенням боргів Люблянського банку (ЛБ), яка стала каменем спотикання між Загребом і Любляною, виникла понад 20 років тому в зв’язку з розпадом колишньої Югославії та розподілом її майна. ЛБ притримав вклади, які були розміщені у цій фінансовій установі клієнтами, які після розпаду Югославії стали зарубіжними громадянами. Відповідну частку вкладів з відсотками (близько 700 мільйонів євро) хорватська держава вимагала від словенського банку повернути громадянам Хорватії. Словенія, у свою чергу, відмовилася повернути кошти, мотивуючи це тим, що після проголошення незалежності Хорватії на її території залишилися й надалі використовуються великі капіталовкладення ЛБ.
З підписанням Меморандуму про порозуміння між урядами Хорватії і Словенії щодо правонаступництва Люблянського банку знімаються існуючі досі протиріччя, і Словенія, яка з 2004 року перебуває в ЄС, готова ратифікувати угоду щодо приєднання з 1 липня Хорватії до цієї європейської спільноти. Крім Словенії, угоду залишилося ратифікувати ще двом країнам – Данії та Німеччині.