Хорошковський запевнив Брюссель, що процес євроінтеграції України незворотній

24 Вересня 2012, 23:24

Обговорюючи питання щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні, зокрема, в контексті підготовки до проведення виборів Ради, Хорошковський зазначив, що керівництво країни налаштоване зробити все необхідне для забезпечення виборчого процесу відповідно до демократичних норм і стандартів.

В той же час  комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле знову закликав Україну провести чесні вибори і вирішити проблему політично мотивованого правосуддя, повідомив представник комісара Петер Стано.

"Він повторив, що Україна повинна докласти всіх зусиль, щоб розвіяти стурбованість з приводу політично мотивованих судових процесів, звернувшись до цього питання як до частини більш широкої реформи судової системи. Жовтневі парламентські вибори мають бути підготовані та проведені відповідно до міжнародних стандартів, включаючи повагу до свободи ЗМІ, рівний доступ до ЗМІ та свободу зборів", – заявив Стано.

  Під час зустрічі із Хорошковським єврокомісар також висловив стурбованість проектом закону про відновлення кримінальної відповідальності за наклеп.

Крім того, під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо пріоритетності реформ, а також обговорили конкретні кроки, необхідні для поліпшення бізнес-клімату в Україні та плани України щодо посилення системи управління державними фінансами.

"Це була гарна можливість оцінити стан справ у відносинах ЄС-Україна у цілому і в окремих секторальних питаннях. Я щиро сподіваюся, що Україна продемонструє свою прихильність до європейських цінностей і реформ, дозволивши нам далі розвивати наші відносини, підписати, ратифікувати та виконувати угоду про асоціацію . Для цього проведення наступних виборів, виправлення наслідків вибіркового правосуддя та подальші кроки у реформуванні судової системи і загальний прогрес у реалізації Порядку денного асоціації є критично важливими", – процитував комісара Євросоюзу Стано.

Комісар ЄС також висловив розчарування підписанням президентом  змін до закону про функціонування прокуратури, які не були обговорені із Венеціанською комісією. Фюле зазначив, що це стало втраченою можливістю реформувати прокуратуру відповідно до європейських стандартів.

В свою чергу перший віце-прем'єр-міністр   Валерій Хорошковський перед зустріччю з Фюле пояснив  журналістам стурбованість ЄС змінами до закону про прокуратуру очікуваннями більшого. “Стурбованість  може бути пов'язана з тим, що очікували набагато більшого. І хотіли б бачити прокуратуру трохи в іншому світлі. Але на жаль, на поточний момент, ми отримали той законодавчий акт, який дозволяла політична ситуація”, – сказав  Хорошковський.

“Моя позиція проста. Цей закон краще ніж той, який був, чи ні? Відповідь — безумовно кращий, тому що там передбачені певні обмеження прокуратури для втручання у бізнес-процеси, акти прокуратури не є підставою для дії, а тільки рішення суду, тобто прокуратура буде зобов'язана отримувати рішення суду для реалізації своїх документів, як і друга сторона процесу. В цьому зв'язку, думаю, що матиме сенс виписати всі перетворення, які дає новий закон про прокуратуру і таким чином трошки пояснити нашим колегам, що це все-таки крок в правильному напрямку”, – додав він, вказавши, що  українська влада планує і далі працювати над вдосконаленням цього закону.