Хорошковський визнав, що Янукович не їздить до ЄС через вибіркове правосуддя в Україні

16 Жовтня 2012, 13:27

«Я не відповідаю за зовнішньополітичний вектор, тому мені досить складно говорити про причини. Думаю, що тут є певні питання, пов'язані з тими претензіями і проблемами, які звучать на кожній з наших зустрічей. Це, зокрема, питання, пов'язані з нашим вибірковим правосуддям, про які я і сьогодні чув від своїх німецьких колег», – заявив він, відповідаючи на питання, в чому причина того, що Янукович уже більше року не був ні в одній з країн Євросоюзу .

Хорошковський підкреслив, що правильніше було б вирішувати такі проблеми інституційно, тобто під час зміни законодавства.

«19 листопада розпочнеться робота з адаптації українського кримінально-процесуального кодексу, вже прийняті нові редакції законів про адвокатуру та прокуратуру. Це сильні відповіді. І ми можемо сказати тільки спасибі нашим європейським колегам за пильну увагу», – заявив Хорошковський.

Говорячи про відносини України з Росією і з Євросоюзом, він зазначив про необхідність будувати робочі відносини абсолютно з усіма сусідами.

«І, безумовно, такий партнер, як Росія, є для нас стратегічним. Причому Росія – це стратегічний партнер не тільки для України, але і для Німеччини. Але одна справа вибудовувати стосунки, а інша – опинитися кудись втягнутим. У нас сьогодні достатньо власних ресурсів для прийняття рішень. Крім того, хочу нагадати, що європейський вектор – головний в нашій зовнішній політиці, ми навіть прийняли відповідний закон», – підкреслив він.