Хорошковський розпочав газову вендету

24 Червня 2010, 11:05

Макаренко затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову «РосУкрЕнерго» в Стокгольмському арбітражі, повідомила «Українська правда» з посиланням на джерело інформації в спецслужбі.

Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу «РосУкрЕнерго», вилученого Україною в рамках договору переуступки з «Газпромом».

У п’ятницю 25 червня в Печерському райсуді має бути розглянуте питання про обрання запобіжного заходу Макаренку.

За словами глави СБУ Валерія Хорошковського, «нанесений збиток полягає у тому, що Україна має повернути РосУкрЕнерго додаткові обсяги газу у вигляді штрафних санкцій».

На інформацію про затримання Макаренка вже відреагували в БЮТ.

Зокрема перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін, коментуючи затримання екс-голови Державної митної служби, заявив, що СБУ повністю перетворилася на репресивний механізм.

«Факт затримання екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка Службою безпеки України свідчить про те, що СБУ повністю перетворилася на репресивний механізм розправи над тими, хто не давав можливості наживатися певним колам ділків за рахунок української держави», – наголосив Кожем’якін.

Народний депутат зазначив, що «сьогодні вся Україна пересвідчилась, що керівник державного органу, на який покладено захист національних інтересів, остаточно перетворив СБУ в напівкримінальну структуру, яка стоїть на захисті владних олігархічних кіл та кланів».

На переконання Кожем’якіна, політичну вендету, яку розпочав голова СБУ проти керівників державних органів, які протистояли корупції,остаточно засвідчує, що Хорошковський прийшов у СБУ виключно обслуговувати забаганки діючої влади та водночас вирішувати свої особисті бізнесові питання.