«Ми не можемо декриміналізовувати статті під одну людину. Статті, за якими засуджена Тимошенко, дозволяли нам вирішувати питання з найбільшим корупціонерами, які, в тому числі, були і в чинній владі. Тому що, хочу сказати про свій власний досвід, коли я працював саме в цій сфері, – саме статті, за якими засуджена Тимошенко, дозволяли нам вирішувати питання з найбільшими корупціонерами, які, в тому числі, були і в чинній владі. І ви знаєте це, що у нас було дуже багато гучних справ уже з чиновниками чинної влади. І власне, якщо ми декриміналізуємо цю статтю, це буде означати, що чиновник, який, наприклад, виписав три чи 10-15 актів на одну і ту ж землю, не буде нести жодної відповідальності. Хочемо ми цього чи не хочемо», – пояснив Хорошковський.
За його словами, «уряд, і президент ніколи не зупинялись у пошуках шляхів вирішення» питання Тимошенко.
Хорошковськи також вважає, що у ЄС і України існують розні точки зору щодо оцінок ситуації з Тимошенко.
«Коли ми дивимось з української точки зору, ми бачимо конкретні кримінальні справи. З європейської точки зору – справи політичні. І це абсолютно різні точки зору. І ми маємо зрозуміти, що або ми будемо шукати компроміс, або ми ніколи не почуємо один одного. Чому? Тому що для юриста склад злочину очевидний. А європейська сторона сьогодні говорить: нас уже це не хвилює, тому в нас уже є "perceptions" (сприйняття – ред). Тобто, ми вже бачимо все тільки таким чином, а це означає, що фактично ви маєте щось вирішити. І коли ми говоримо, що кроки не робляться, то я запитаю: а які кроки можуть бути зроблені? Спочатку потрібно зрозуміти, взагалі яким шляхом це може бути розв’язано», – зауважив перший віце-прем’єр.
Як повідомлялось, перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський, 2 квітня у Лондоні під час дискусії в Чатам Гауз, намагався переконати співрозмовників, що проблему ув’язнення Юлії Тимошенко законодавчо важко вирішити, бо у Верховній Раді «комуністи не завжди голосують так, як їх просять».
З квітня глава МЗС України Костянтин Грищенко, перебуваючи у Лондоні, пояснив, що Юлія Тимошенко «опинилася за ґратами не за свої політичні погляди, не за свої політичні висловлювання, не за свої альтернативні погляди, не тому, що вона є конкурентом для інших політиків, а тому, що її звинуватили (і довели це у судовому порядку) у тому, що вона ухвалювала рішення із порушенням процедур, передбачених українською нормативною базою.
Водночас, Грищенко дав зрозуміти, що не сприйняття цього Європою, зумовлене "іншою системою цінностей".