Хомутинник не бачить жодних шансів прийняття закону про спрощенців. У стислі терміни

23 Лютого 2011, 17:44

Про це заявив голова комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.

“Щодо цих термінів (до 15 березня), то я не бачу жодних шансів прийняття в такі стислі терміни будь-яких законів, які стосуються спрощеної системи оподаткування. Я бачу, що ми можемо це зробити протягом першого півріччя, тобто на Протягом цієї сесії”, – сказав Хомутиннік.

За його словами, головна мета – розробити такий закон, який передбачатиме спільну відповідальність Кабінету міністрів, парламенту, буде узгоджений із бізнесом із залученням Адміністрації президента до процесу розробки документа.

“Тільки в такому разі ми зможемо ухвалити закон, який буде влаштовувати всі сторони, щоб не розбурхувати суспільство і не робити тих кроків, які були наприкінці року і викликали обурення суспільства”, – підкреслив Хомутиннік.

Крім того, він зазначив, що в цьому законопроекті буде враховане питання, яке виникло у зв’язку із нормою Податкового кодексу, яка передбачає заборону юридичним особам відносити закупівлі товарів і послуг у “спрощенців”-фізосіб на валові витрати при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток.

Нагадаємо, в кінці 2010 року по Україні проведені масові акції протесту малого і середнього бізнесу проти прийняття норм Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування. У результаті, із кодексу відповідний розділ був вилучений.

До внесення відповідних змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування продовжує діяти указ президента №727/98  “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” від 3 липня 1998 року. Податковий кодекс набув чинності 1 січня 2011 року.