На розвиток війська потрібно витрачати не менше половини бюджету Збройних сил України. Про це у п'ятницю, 5 липня, в інтерв'ю "Армія inform" заявив начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак.
"Важливо в найближчі роки досягнути такого фінансування, щоб у бюджетній пропорції видатки на розвиток війська становили не менше 50%", – сказав він.
На переконання Хомчака, контрактник ЗСУ має отримувати не менше 20 тис. грн і мати окремо надбавку за виконання бойових завдань у районі операції Об'єднаних сил.
Крім того, він спростував інформацію, що нібито має намір скоротити чисельність Збройних сил.
"Тепер щодо запитання про скорочення… Критиканів хочу запитати: чому в окремих військових частинах значний некомплект при тому, що чисельність війська майже досягає визначеної законом? Підкажу: штати роздули. А, як відомо, порожні клітинки, ваканти не воюють. Тому я віддав вказівки про проведення належних розрахунків з упорядкування штатної чисельності Збройних сил. Зрозуміло, не знижуючи боєздатності і з урахуванням залучення за потреби оперативного резерву до складу цих частин. Як тільки я поставив завдання провести такі розрахунки, наступного дня розпочався ґвалт. Наголошую: військо не скорочується. І кількість бойових частин не зменшиться", – сказав начальник Генштабу.
Також Хомчак заявив, що найближчим часом у ЗСУ не планують відмовлятися від військового призову на користь повністю контрактної служби.
"Звісно, краще мати повністю контрактну, належно забезпечену армію. Таке військо має вагомі переваги. Але в тому випадку, коли ефективно працює система підготовки резерву в державі, яка має працювати без збоїв на будь-якому з етапів, починаючи з середньої школи. Прикладів у світі є чимало. Вивчаємо найприйнятніші для нас. Проте ближчим часом ми не відмовимось від нинішньої змішаної системи комплектування війська", – наголосив Хомчак.
Як повідомлялося, новопризначений начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що реформування Генштабу вже ведеться і триватиме на принципах, закладених співпрацею з Північноатлантичним альянсом.