Холодницький розкрив подробиці спецоперації із затримання судді Чауса

11 Серпня 2016, 09:49

Спецоперація Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  із затримання судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса тривала з березня. Про це заявив заступник генерального прокурора України – керівник САП Назар Холодницький.

"Це була довга спецоперація, і вона тривала фактично з березня. Дуже часто він (Чаус, – ред.) уникав, і так сталося, що саме вчора він отримав ці кошти. Отримав він їх поза межами суду, наскільки мені доповіли, але це саме ті кошти, які йому було передано, вони були мічені нами. Це фактично перша справа, яку було проведено щодо викриття хабарника виключно силами НАБУ та САП, без залучення інших органів", – сказав Холодницький.

Нагадаємо, напередодні НАБУ повідомило, що викрило суддю Дніпровського районного суду міста Києва, який вимагав та отримав хабар в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 млн грн). Народні депутати Мустафа Найєм та Сергій Лещенко повідомили у Facebook, що затриманим суддею є Микола Чаус, який працював проти активістів Євромайдану в 2013-2014 роках, вів справу Геннадія Корбана та скасував розшук екс-регіонала Юрія Іванющенка.

Згодом стало відомо, що Антикорупційна прокуратура підготувала повідомлення про підозру судді Чаусу. Після оголошення підозри САП займеться процедурою позбавлення Чауса суддівського імунітету, для цього звернеться до спікера Верховної Ради Андрія Парубія про скликання позачергової сесії.