Ходорковскій подав документи на візу до Швейцарії

24 Грудня 2013, 22:13

"Запит буде розглянуто протягом найближчих днів, але це може зайняти трохи більше часу через свята", – сказав  представника МЗС Швейцарії Штефан  фон Белоу.

В той же час  представник Ходорковского Крістіан Ханн повідомив, що запит на візу не означає, що екс- глава ЮКОСа  збирається оселитися у Швейцарії.

"Він хоче поїхати до Швейцарії на початку наступного року, щоб побачити місце, де його сини ходять до школи. Але рішення про постійне місце проживання поки немає", – сказав Ханн.

Агентство відзначає , що віза дозволить Ходорковскому подорожувати до 26-ти країнах Шенгенської зони, до якої входять Швейцарія і велика частина Європейського союзу.

Ходорковський має ділові зв'язки зі Швейцарією з тих часів, коли він очолював нафтову компанію ЮКОС.

Як відомо, президент РФ Владімір  Путін 20 грудня підписав указ про помилування екс-голови компанії ЮКОС Міхаїла  Ходорковського, і в цей же день він  вийшов на свободу і полетів до Німеччини приватним літаком. 

Ходорковскій заявив, що 12 листопада звернувся до президента РФ з проханням про помилування у зв'язку із сімейними обставинами. При чому в цьому листі Ходорковскій не визнав своєї провини