"Ми зараз прораховуємо, моделюємо різні варіанти наслідків. Якщо доведеться нам евакуювати наших дітей (з населених пунктів Каланчацького і Чаплинського району, розташованих у зоні впливу заводу "Титан", – Ред.), то, відповідно, для цього є потужності. Ми сьогодні готові приймати і дітей з Криму, які потерпають від цих викидів, готові надавати їм медичну і реабілітаційну допомогу", – зауважив він.
За його словами, облдержадміністрація вже написала відповідні листи у Генічеський район, щоб там забронювали для каланчацьких і чаплинських дітей дитячі табори, і не закривали їх після сезону.
"Так само будемо працювати зараз ще зі Скадовським та Голопристанським районами", – підкреслив голова ОДА.
Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".
Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки.
4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.
У свою чергу, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську.