Хімічні атаки в Сирії. У ООН заявили, що мають докази причетності обох сторін конфлікту

8 Листопада 2017, 08:39

Організація Об'єднаних Націй має докази застосування урядовими військами та терористичним угрупованням "ІДІЛ" хімічної зброї в Сирії. Про це 7 листопада повідомив глава Спільного механізму ООН і ОЗХЗ Едмон Муле у ході виступу на засіданні Ради Безпеки ООН.

У доповіді наводяться оцінки, а також обґрунтовуються висновки по застосуванню терористами "Ісламської держави" сірникового іприту в Умм-Хоше в вересні 2016 року, а  силами Башара Асада бойового газу "зарин" у Хан-Шейхуні в квітні 2017 року.

За словами Муле, інформація про конкретні випадки застосування зброї була зібрана за допомогою 12 держав-членів, в тому числі Сирії. Експерти провели інтерв'ю з понад 30 свідками, розглянули понад 2,4 тис. фотографій та 1,2 тис. відео, прослухали близько 120 аудіозаписів та вивчили понад 630 документів.

Згідно зповідомленням, команди фахівців відвідали Дамаск та авіабазу Аль-Шайрат за сприяння сирійської влади.

Крім того, Спільний механізм отримав незалежний експертний аналіз та оцінки кількох визнаних міжнародних експертів. Таким чином, відбулася незалежна перевірка свідчень та надійність зібраної інформації. 

97