Хімічна зброя, випалений ліс та шрапнель. Що відбувається на напрямку Кремінної?

3 Жовтня 2023, 13:04

На відео, яке опублікував Проєкт «Український свідок», один з найважчих напрямків фронту — біля Кремінної. Журналісти проєкту вирушили на «нуль», де звуки вибухів не вщухають ні на мить.

Наші бійці показали, як працюють т.з. «зажигалки» — реактивні снаряди, якими росіяни випалюють тутешні ліси. Така зброя небезпечна тим, що від неї може зайнятись позиція – тоді нашим бійцям доводиться просто під обстрілом гасити пожежу. В інших випадках вони чекають, доки атака вщухне — аби не наражати себе на небезпеку.

Росіяни обстрілюють наші позиції з артилерії та стрілецької зброї, аби прощупати: чи є тут бійці, чи мають вони вогневу підтримку, чи відкритимуть вогонь у відповідь?

Але найбільша підлість росіян — це хімічна зброя. Тут вони розпиляють отруйний газ. Наші захисники мають в окопах протигази, які захищають до 30 хвилин. Як каже один з бійців, півгодини – це чимало. Але навіть попри це, на жаль, на цих позиціях були летальні випадки: влітку один з бійців внаслідок вдихання газу помер від інтоксикації.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.