Представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї в середу, 25 квітня, відвідали ще одне місце можливої хімічної атаки в сирійському місті Дума. Про це повідомляє прес-служба організацією, передає Reuters.
Як зазначається, експерти змогли зібрати зразки на другому місці в Думі, де, ймовірно, була проведена хіматака.
"Сьогодні місія ОЗХО відвідала другий район Думи. Експерти зібрали зразки на цьому місці (де 7 квітня, імовірно, була проведена хіматака – Ред.). Разом з іншими, ці зразки будуть передані в лабораторію ОЗХО в Рейсвейку", – йдеться в повідомленні.
Крім того, ОЗХО планують продовжити розслідування інциденту в Сирії.
"Місія ОЗХО по виявленню фактів продовжить проводити незалежне і неупереджене розслідування (засноване на опитуваннях людей, що мають відношення до інциденту – Ред.), на даних, зібраних в ході відвідувань місць, аналізі зібраних зразків, а також на інших зібраних матеріалах та інформації", – наголосили в організації.
Як повідомлялося, 21 квітня представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідали одне з місць у сирійському місті Дума для збору зразків для аналізу у зв'язку з твердженнями про використання хімічної зброї 7 квітня 2018 року.
Нагадаємо, 18 квітня Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що відклала початок розслідування щодо можлиовї хімічної атаки в сирійському місті Дума у зв'язку з несприятливою безпековою ситуацією в місті. Про це повідомили в Департаменті безпеки ООН. За словами генерального директора ОЗХЗ Ахмета Узюмджу, у одній із двох позицій, які відвідали офіцери ДБ ООН, "команда потрапила під вогонь зі стрілецької зброї, також стався вибух". Водночас він не повідомив, хто саме відкрив вогонь по місії ООН.
16 квітня Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.
Також 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.
Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума.
12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.
Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.