Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп разом з радниками вирішив розглянути варіанти відповіді на застосування у районі Східної Гути хімічної зброї. Про це повідомляє американське видання The New York Times з посиланням на джерела.
За інформацією видання, Трамп розглянув кілька запропонованих варіантів військової відповіді, а саме військовий удар порівняно з обстрілом ВМС США бази у Хомсі у квітні 2017 року.
Зокрема, радника вважають, що лише потужніший удар у відповідь стане фактором стримування наступного використання хімзброї проти цивільного населення Сирії.
"Зараз всі варіанти є на столі, але я не буду вгадувати, що президент робитиме у відповідь на події у Сирії", – зауважила речник адміністрації президента США Сара Сандерс.
За словами посадовців, варіант запуску транспортних вертольотів та десантних суден, завантажені морськими піхотинцями є малоймовірним.
Нагадаємо, 11 квітня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявила, що Лондону необхідно більше доказів для військової відповіді на хімічну атаку у сирійському місті Дума. Зокрема, глава британського уряду відмовилася провести швидку операцію у відповідь на хімічні напади у Східній Гуті, оскільки територію передбачуваної хіматаки у Думі повинні відвідати експерти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).
Раніше офіційний представник Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що жертвами атаки з передбачуваним застосуванням хімічної зброї в Сирії стали не менше 85 осіб. Вона розповіла, що Вашингтон має власну інформацією про можливе застосування отруйного газу в сирійському місті Дума. Представниця Держдепу зауважила, що доступ до хімічної зброї є лише у певних учасників сирійського конфлікту, але далеко не у всіх з них є доступ до систем, що використовуються для її застосування.
Також Рада Безпеки ООН відхилила російський варіант резолюції щодо хімічних атак у Сирії. Про це йшлося на засіданні Радбезу, присвяченому нещодавній хімічній атаці в сирійському місті Дума. За словами представника Перу в ООН російський варіант набрав шість голосів «за» та сім голосів «проти», два члени Ради Безпеки утримались від голосування. Глава делегації РФ при ООН Василь Небензя перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу "краще менше, але краще".
10 квітня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей обговорила з президентом США Дональдом Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном реакцію на застосування хімічної зброї в Сирії. Як зазначається, сторони дійшли угоди, що міжнародне співтовариство має вжити відповідних заходів для того, щоб підтримати режим нерозповсюдження хімічної зброї.
Як повідомлялося, 8 квітня щонайменше 150 людей загинули, отруївшись токсичним газом, який був скинутий на Думу. Це місто – останнє в східній Гуті, яке досі контрольоване повстанцями.
Згодом президент США Дональд Трамп назвав президента Сирії Башара Асада твариною після хімічної атаки в Сирії та заявив, що Росія та Іран заплатить велику ціну за його підтримку.
В уряді Німеччини заявили, що сирійський уряд має бути притягнутий до відповідальності за смертельні хімічні атаки проти власного населення в місті Дума.
Додамо, що Організація із заборони хімічної зброї(ОЗХЗ) розпочала розслідування нещодавньої хімічної атаки в сирійському місті Дума. Зокрема, зазначається, що попередній аналіз уже проведено, експерти продовжують займатися вивченням інциденту.