Хіматака на Скріпаля. Франція, Польща та країни Балтії заявили про можливіть видворення дипломатів РФ

23 Березня 2018, 12:00

Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва заявили про можливість видворення  російських дипломатів через хімічну атаку  колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. Про це повідомляє видання The Guardian.

 
Зокрема, президент Європейської Ради Дональд Туск наголосив, що всі лідери погодились, що відповідальність за отруєння нервово-парілтичною речовиною екс-полковника ГРУ, найімовірніше, несе Росія.
 
 

Водночас президент Литви Даля Грібаускайте відзначила, що "всі країни розглядають такі заходи" і додала, що не привітала президента РФ Владіміра Путіна з переобранням на "виборах".

 

У свою чергу, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зауважив, що ЄС відкликає свого посла з РФ для проведення  консультації у даній справі. За його словами, це "скоріше запобіжний захід, а не формальні санкції проти Москви".

 

Нагадаємо, 23 березня лідери Європейського союзу повідомили, що відкликають для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерер через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії. 

 

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував Великій Британії допомогу в розслідуванні щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. Про це він сказав у четвер, 22 березня, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.