Херсонська обласна рада: хто сяде у крісло Мангера

Політика
16 Жовтня 2020, 17:49

Після чергових місцевих виборів 2015 року крісло голови ради обійняв член фракції Блоку Петра Порошенко Андрій Путілов, який до обрання перебував на посаді голови Херсонської ОДА. Протримався не довго – менше року, вже на початку вересня 2016 року він подав у відставку, правда цьому передувало пленарне засідання сесії ради, на якому Путілова і зняли з посади. На думку самого Путілова ­– зняли незаконно, тому він оскаржував рішення ради в Херсонському обласному адмінсуді. Аргументував, нібито рішення проголосували вже після закриття засідання. Однак, розуміючи, що голоси за його відставку є, ще до винесення рішення судом склав повноваження і забрав позовну заяву.

 

На місці Путілова в президії обласної ради опинився Владислав Мангер. До речі, на той момент єдиний голова обласної ради в Україні – член фракції «ВО «Батьківщина».  Хмари над головою Мангера почали згущатися в листопаді 2018 року після смерті в.о. керуючої справами Херсонського міськвиконкому Катерини Гандзюк. Голову облради стали звинувасувати в причетності до організації нападу на неї. Значну частину часу посадовця займало надання свідчень правоохоронним органам та участь у судових засіданнях. Зараз Мангер затриманий та перебуває у СІЗО. Це стало на заваді його участі у місцевих виборах 2020 року.

 

Цьогоріч списки кандидатів для участі у виборах до Херсонської облради подали 14 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа «За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «За майбутнє», Партія зелених, Партія місцевого самоврядування, «Наш край», «Пропозиція», РПЛ, УДАР, Перемога Пальчевського, «Нам тут жити» та «Блок Володимира Сальдо».

 

Читайте також: Візуальна реклама на Франківщині

 

Останні дві – «Нам тут жити» і «Блок Володимира Сальдо» – фактично є місцевими проєктами, які ототожнюють з найбільш рейтинговими кандидатами на посаду Херсонського міського голови: Ігорем Колихаєвим та Володимиром Сальдо. За даними соціологічної групи «Рейтинг» їх показники станом на кінець вересня складали 31,2% і 23,2% відповідно. До речі, загальна кількість виборців Херсонщини становить – 829 тис. осіб, а кількість виборців в Херсоні – 267 тис., тобто третина від загального показника області. Тому популярні у місті партії цілком можуть претендувати і на фракції в обласній раді.

 

На місце голови облради найбільше можуть розраховувати представники «Слуги народу». Зараз називають два прізвища: перший номер у списку – Юрій Соболевський, керівник обласної кампанії, киянин; та другий номер – новоспечений заступник голови Херсонської ОДА Олександр Самойленко. Також лунає ім’я голови обласної організації ОПЗЖ, депутата Херсонської міськради, керівника міського комунального підприємства «Херсонелектротранс»  Єгора Устинова.

 

У цілому, чисельний склад Херсонської облради становить 64 депутата. Обласна ТВК «розбила» регіон на вісім округів. Кількість виборців у кожному – від 76,5 до 136,5 тис. осіб. Найбільші за чисельністю округи у новому Херсонському районі: два у Херсоні – 119,5 тис. і 136,5 тис. виборців, і один у наближених до міста старих районах – 103 тис. виборців. Виборча квота при 50% явці складатиме приблизно 5000 голосів.

 

Можна спрогнозувати, що до складу обласної ради впевнено пройдуть «Слуга народу», ОПЗЖ, ЄС, «Нам тут жити». Під питанням – «Наш край», «Блок Володимира Сальдо» та «Батьківщина». Інші політсили фактично не мають шансів.

 

Списки подані, агітація триває. Як і епідемія COVID-19. Наприклад, Херсонська обласна організація партії «Наш край» значно постраждала від COVID 19: голова організації, перший номер від партії у обласну раду Віктор Булюк, кандидат в мери обласного центру Артем Кіяновский та начальник обласного виборчого штабу цієї сили, кандидат у депутати Тамара Федько підхопили коронавірус. Захворювання виявили після партійної конференції осередку. Зараз  усі здорові.

 

Читайте також: Пристрасті у Береговому 

 

Херсонська райрада, а також ради інших нових чотирьох районів області

Новий і незрозумілий орган. Зараз узагалі не визначені повноваження районних рад в умовах всюдисущих об’єднаних територіальних громад. При цьому обласні організації партій зацікавлені у присутності в цьому органі. До складу райрад області – Бериславської, Генічеської, Каховської, Скадовської та Херсонської – списки кандидатів в депутати подали понад 10 політичних партій в кожному районі.

 

 

Не обходиться й без скандалів. 8 жовтня голова Херсонської райТВК написав заяву до органів Нацполіції про намагання отримати несанкціонований доступ до комп’ютерів комісії. Нібито родич заступника голови комісії налаштував програмне забезпечення для віддаленого доступу.

 

Кількість виборців у Херсонському районі лише на 100 тисяч більша ніж у Херсоні і складає 373,5 тисяч. Фактично Херсонський район – це місто з передмістям, тому відсотки тут мало чим відрізнятимуться. Кількість мандатів – 54. При явці в 50% виборча квота райраду становитиме близько 2700 голосів.

Читайте також: Миколаївські політики, що підтрмували Росію

 

Херсонська міська рада

Згідно з постановою Херсонської міської ТВК, для участі у виборах до міської ради списки подала 21 партія: «Слуга народу», «Опозиційна платформа «За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «За майбутнє», Партія зелених, Партія місцевого самоврядування, «Наш край», «Пропозиція», РПЛ, УДАР, «Перемога Пальчевського», «Нам тут жити», Блок Володимира Сальдо, «Херсонці», «Сила людей», «Разом сила», «Партія Шарія», Громадський рух «Народний контроль», «Голос», ВО «Свобода».

 

На представництво політичних партій у складі міської ради значний вплив мають рейтинги кандидатів на посаду Херсонського міського голови. Як вже зазначалося у матеріалі «Нардеп, ексмер та новоспечений «слуга». Хто має найбільші шанси очолити Херсон», особисті рейтинги довіри мешканців до претендентів на мерське крісло вирішують і відсоток, який наберуть очолювані ними партії, або партії суб’єкти висування.

 

На сьогодні немає жодного достовірного рейтингу політичних партій до Херсонської міської ради, але за зведеною інформацією від штабів шанси потрапити у пленарну залу Херсонської міськради мають такі політичні партії: "Слуга народу", "Нам тут жити", Блок Володимира Сальдо, ОПЗЖ, ЄС. Під питанням проходження ВО «Батьківщина», «Херсонці». Проходження інших здивує регіональних політичних аналітиків.

 

Херсонська міська «Батьківщина», хоча і мала незначне представництво поки що в діючому складі міської ради, втрачає електоральну підтримку, в основному, на користь «Нам тут жити». А політична партія «Херсонці», яка вже у 2015 році намагалася взяти участь у чергових місцевих виборах, але була не допущена до участі через юридичні тонкощі,  і з знову ж таки за зведеним рейтингом херсонських штабів мала тоді значний відсоток, сьогодні виборює свої «5%» у НТЖ, Блоку Сальдо, ОПЗЖ та у «невизначених».

 

Наразі на виборах у Херсонську міську раду склалося дві тенденції: «Нам тут жити» може вийти на перше місце, залишивши за спиною правлячу «Слугу народу», та «Блок Володимира Сальдо» «відкусить» шматок електорату ОПЗЖ.

Кількість виборців у Херсоні, як вже зазначалося, – 267,5 тисяч. При явці у 50%, виборча квота складатиме біля 2000 тисяч.

 

Районні ради у Херсоні

У Херсоні при відносно невеликій чисельності існує районний поділ на 3 райони, а відповідно і представницькі органи району. Чесно кажучи, навіть голови цих районних рад в приватних розмовах висловлюють думку про недоцільність такого поділу обласного центру в умовах розвинення комунікаційних технологій. І чи не кожен херсонець, який цікавиться питаннями життя міста, підтримує скасування районування міста. Але маємо, що маємо… Депутати і в цьому скликанні не спромоглися скасувати цей поділ, при тому, що питання підіймалося ще в скликаннях 2000-х років.

 

Тому на відміну від більшості інших міст України, херсонці додатково отримують ще один бюлетень, та оберуть людей до органу, цілі існування якого в більшості не розуміють.