Виносячи на розгляд міськради проект рішення, мер Херсона Володимир Сальдо зазначив, що статус регіональної мова може отримати, якщо її вважають рідною не менше 10% населення території, на якій такий статус вводиться.
При цьому, Сальдо заявив, що на території Херсона (з прилеглими передмістями) українську мову рідною вважають 56,2% населення, російську – 42,5%.
Депутати від опозиції закликали зняти це питання з розгляду, однак ця пропозиція підтримана не була.
Сесію міськради Херсона пікетували прихильники опозиційних партій, які заявляли про свою незгоду з наданням російській мові статусу "регіональної".
Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.
Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.
У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.