Херсон початку епохи Колихаєва. «Лакшері-скандал» і радник з окупованого Криму

Політика
5 Лютого 2021, 16:01

Новообраний міський голова Херсона і поки ще народний депутат України Ігор Колихаєв (парламентарі досі не спромоглися надати йому «вільну») прийняв місто, вочевидь, не у найкращому стані. У перші місяці роботи на посаді йому довелося «включатися» у питання, що дісталися «у спадок» від колишнього керівництва. Наприклад, стосовно заборгованості зарплат у комунальних підприємствах або запуску непрацюючих ліфтів. Новообраний очільник облцентру не є спеціалістом у міському господарстві, адже до парламенту він потрапив не з державних посад та не з місцевого самоврядування, а з власного аграрного бізнесу.

Якщо вірити сторінкам у соцмережах, то Колихаєв вирішив для початку проконсультуватися з керівниками успішніших міст. Благо, поле для перемовин широке – майже всі облцентри посідають вищі за Херсон сходинки у всеукраїнських рейтингах.

Ще під час виборчої кампанії Колихаєв спілкувався з мером Львова Андрієм Садовим, а вже приступивши до обов’язків, запрошував консультантів з Вінниці, того ж Львова та Харкова. Напевне, результатом саме таких консультацій і стала запропонована Колихаєвим нова структура виконавчих органів Херсонської міськради. Вона схожа на «мікс» львівської та вінницької. При цьому її досі не затвердили, хоча це дало б можливість пану меру перезавантажити міське управління. Тож поки що львівський та вінницький досвід знайшли відображення у місті корабелів.

 

Читайте також: Бондаренко може видихнути. Сильної опозиції до мера Черкас поки що не буде

 

Наразі найбільше позначився на місті саме харківський досвід. І поки що тільки у медіа. Херсонських журналістів не обійшов всеукраїнський тренд – фотографування екранів смартфонів депутатів під час пленарних засідань рад. До об’єктива потрапила нібито переписка міського голови Херсона і Вікторії Грецької-Миргородської, заступника голови департаменту з питань сім’ї, молоді та спорту Харківської міськради. Власне, вона очолювала запрошену Колихаєвим делегацію з Харкова та розповідала про «сприяння розвитку громадського руху та реформування органів державної влади». Якщо вірити переписці, то Грецька-Миргородська нібито зазначила, що харківська команда любить «лакшері», але може «потерпіти і пожити у Вашому місті». Також вона запропонувала міському голові «обсудить условия игры».

Фото Newscity.in.ua

Сумнівно, що люди з керівництва успішнішого обласного центру покинуть тепле місце заради Херсона (хіба що, у Харкові зі зміною мера може змінитися і керівна команда). Однак головне питання в іншому. Пані Вікторію з чоловіком Станіславом Миргородським – пов’язують з корупцією. Нібито вона сприяла фірмам, до яких має відношення її чоловік, щоб ті отримали бюджетні підряди на суму близько 9 млн грн. Миргородський, який був радником покійного мера Геннадія Кренеса, відомий ще й як боєць ММА. Виступав, зокрема, на заходах під егідою сумнозвісного харківського клубу ОПЛОТ. Чи витримає Херсонській міський бюджет лакшері-харків’ян – ще та загадка.

Намагання Колихаєва залучити до «якісного прориву» людей з інших регіонів обернулися ще одним скандалом. На сайті Херсонської міськради в розділі «помічники міського голови» з’явилося ім’я Бориса Вейшторта. Херсонське видання «Мост» опублікувало матеріал, з якого слідує, що людина з таким самим ім’ям та прізвищем – уродженець Керчі, який після окупації півострова отримав російський паспорт. Понад те, був залучений до будівництва Кримського мосту, де примудрився втрапити до скандалу через несплату зарплатні працівникам. За це від окупаційного «суду» отримав символічний штраф. У 2019-му Борис Вейшторт зареєстрував у Херсоні ГО «Правозахисне міжнародне об’єднання «Крим – це Україна», яке хвалить нинішнього мера міста на сторінках у соцмережах.

 

Читайте також: Нові обличчя – старі традиції. Як вплинули вибори на миколаївську політику

 

Окрім того, людина з іменем Борис Вейшторт – це автор чомусь видаленого вірша з сайту «Стихи.Ру». У вірші філософські роздуми стосовно фашизму в Україні, Донбасу і віри в «перемогу дідів».

 

Досі Колихаєву закидали лише співпрацю з колишніми регіоналами під час виборчої кампанії –  до себе у помічники він тоді взяв ексголову Херсонської ОДА часів Януковича Миколу Костяка. У команді мера поки що відмовчуються стосовно нинішньої ситуації з можливим колаборантом серед радників.

 

Читайте також: Крайова партія. Боротьба «Нашого краю» за владу на Луганщині триває

 

Натомість депутати фракції «Європейська солідарність» у Херсонській міській раді подали звернення до СБУ на Херсонщині щодо перевірки інформації, викладеної журналістами. Також вони просять надати інформацію стосовно громадянства Вейшторта.  Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив керівник фракції «ЄС» у міськраді Іван Глухов.

«Адже Херсон та Херсонська область знаходяться на межі з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим і ми не можемо бути осторонь питань нашої національної безпеки», – зазначив депутат.

Реакції правоохоронців станом на момент публікації цього тексту немає.