Хасиди на кордоні з Чернігівщиною досі залишаються на місці

17 Вересня 2020, 12:48

Хасиди, які знаходяться в пункті пропуску "Нові Яриловичі" на Чернігівщині, досі там залишаються. Про це повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби України генерал-майор Володимир Нікіфоренко, як передає Укрінформ.

 

"Були спроби іноземців потрапити в Україну на волинській ділянці кордону. Проте після роз'яснення голови Держприкордонслужби про призупинення пропуску відповідно до урядової постанови, яка діє до 28 вересня, та його поради повернутися (він там працював учора й позавчора), вони це зробили. Сфотографувалися на пам'ять і поїхали назад. А от паломники, які знаходяться в пункті пропуску "Нові Яриловичі" поки що нікуди не збираються", – зазначив Нікіфоренко.

 

Нагадаємо, 15 вересня у Білорусі на кордоні з Україною зібралися  хасиди, які хочуть потрапити на свято Рош ха-Шана. Прикордонники не планують пропускати їх Україну, паралельно з цим Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з клопотанням не оформляти на виїзд в Україну осіб, які підпадають під категорію винятків із заборони в'їзду іноземців. У МЗС пояснили, що ситуація на цей час не дозволяє пропустити в Україну додаткову кількість хасидів, які зібралися на кордоні з Білоруссю.

 

Станом на 16 вересня на кордоні між Білоруссю та Україною перебували до двох тисяч хасидів.