Харківський опозиціонер у суді оскаржує рішення облради про узгодження угоди з Shell

11 Липня 2013, 10:00

Як розповіли в Харківському окружному адміністративному суді, до розгляду прийнятий позов депутата Харківської облради від «Батьківщини» Івана Варченка про визнання протиправним та скасування рішення облради про узгодження проекту угоди про розподіл продукції (УРП) між Україною і компанією Shell. Засідання призначено на 11:00 23 липня, пише «КоммерсантЪ-Украина».

У позові йдеться, що облрада погодила проект УРП з «численними порушеннями законодавства».

«Депутати не були ознайомлені з текстом угоди і додатками до нього, голосували за документи, які і в очі не бачили, що порушує закон «Про місцеве самоврядування». На мої вимоги пояснити ситуацію сказали, що таким чином ми заощадили на папері. У мене виникає питання: хіба доцільно економити на папері 3 тис. грн, коли мова йде про контракт на $50 млрд?», – наголосив Варченко.

Він також зазначив, що сам проект угоди не пройшов обов'язкові експертизи, передбачені законодавством (екологічну, правову та економічну) і не був належним чином розглянутий на засіданнях низки комісій облради, що порушує закон «Про угоди з розподілу продукції».

2012 року пройшли три конкурси на укладення УРП. Переможцем конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівського – англо-голландська Shell, Скіфського – консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської «дочки» Petrom (15% ) і НАК «Надра України» (10%). Першою угоду підписала Shell. Компанії також вдалося отримати безпрецедентні податкові пільги.