За його словами, у заяві, зокрема, йдеться, що справи за фактом порушуються в тих випадках, коли невідомо, хто є підозрюваним.
«В даному випадку правомірно порушення справи проти підозрюваної особи, бо хто ж міг надати документи на ім'я Проскуріна, крім нього самого?» – зазначив Проскурін.
За словами чорнобильця, порушення справи за фактом, а не стосовно особи порушує його права, оскільки адвокат не може ознайомитися з матеріалами справи, в якій фігурує його підзахисний, і обмежений в деяких інших своїх діях.
«У рамках цієї справи слідчим надані документи, які розвіюють всі сумніви в неправомірність присвоєння мені статусу чорнобильця. Збереглися навіть залізничні квитки, за якими я їздив у відрядження в Київ у той час», – заявив Проскурін.
Він також підкреслив, що переслідування його пов'язані з тим, що він ініціював створення нової Всеукраїнської громадської чорнобильської організації. Вона вже має представництва в більшості регіонів країни. Керівництво цієї організації ще не обрано.
Нагадаємо, 16 грудня 2011 року Володимир Проскурін був примусово доставлений до міліції. У цей же день був затриманий і інший чорнобилець – Петро Прокопенко. За словами Проскуріна, йому прийшла повістка, а близько 6.00 співробітники міліції примусово доставили його до слідчого управління. 17 грудня їх знову викликали на допит. Протягом грудня в міліції допитали ще декількох чорнобильців.
Як повідомили раніше в міліції, чорнобильців допитували як свідків у кримінальних справах про підробку документів (ст. 358 КК України). Справи були порушені за фактами передачі в Пенсійний фонд недостовірних відомостей для нарахування пенсій чорнобильцям.