Харківський байбак спрогнозував ранню і теплу весну

2 Лютого 2011, 12:06

«Весна буде ранньою й настане рівно через 6 тижнів», – зазначив старший науковий співробітник, доцент біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський після того, як за традицією дістав Тимка з його будиночка на території біостанції університету в селі Гайдари Зміївського району Харківської області.

Токарський також додав, що лютий, на думку Тимка, буде холодним.

Як повідомлялося раніше, День байбака відзначається з 2004 року на території біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна в селищі Гайдари Зміївського району Харківської області, де біологи займаються розведенням і вивченням байбаків.

Ініціаторами проведення свята стали харківські журналісти й екологи, які запропонували відзначати його за аналогією з американським Днем бабака, який відзначається щороку 2 лютого в США.

За задумом українських ініціаторів свята, він покликаний підкреслити природну своєрідність східноукраїнського лісостепу й привернути увагу громадськості до проблеми охорони популяції байбаків.

Перше згадування про День бабака датоване 1841 роком, а офіційним американським святом він став в 1886 році.

За американською традицією вважається, що якщо в цей день бабак, вибравшись із нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізньою, а якщо день похмурий і тіні немає – то ранньою.

В Україні байбак охороняється законом.

2009 і 2010 років Тимко також «напророчив» ранню й теплу весну.

Фото: О. Ермоленко