Харківські соратники Симоненка проти примусового вивішування червоних прапорів

27 Квітня 2011, 13:57

Заковоротний зазначив, що в Харківській області таке рішення було прийнято ще  2007 року – напередодні 9 травня червоний прапор вивішувалося на будівлі, в якому розташовується обласна рада та обласна державна адміністрація. Проте тоді це не мало наказного характеру, вивішувався один червоний прапор, а на його виготовлення не витрачалися кошти державного або обласного бюджетів. Крім того, у 2007 -2008 роках червоні прапори вивішувалися на будівлях райдержадміністрацій – у день звільнення відповідного району від фашистських загарбників. Але на підприємствах як державної, так і не державної форми власності в ці дні вивішувалися виключно національні прапори України.

«Ніякого примусу не було і бути не могло!А сьогодні в«обов’язковість» – я не знаю, наскільки це реально, наскільки це буде виконано», – підкреслив Заковоротний.

Він також акцентував увагу на тому, що якби сьогодні був вибір – вивішувати повсюдно червоні прапори або витрачені на їх виготовлення кошти живими грошима виплатити ветеранам Другої світової війни, то комуністи області вибрали б другий шлях.

Нагадаємо, в Одесі на виготовлення 1500 червоних полотнищ витратили 55 тис грн. У той час, як Одеська міськрада виділила в якості одноразової допомоги 35 ветеранам Другої світової війни всього по 1 тис грн.

Виходячи ж з реалій дня сьогоднішнього і позиції правлячої влади, що прагне нав'язати вивішування червоних прапорів на вулицях міст і селищ Харківської області, керівник фракції КПУ в облраді зазначив: «Принаймні, чесніше і доцільніше витратити гроші на це, ніж на вирубку зелених насаджень у Лісопарку, багаторазовий щорічний і неякісний ремонт одних і тих же доріг, і інші приклади нерозумної витрати державних коштів і коштів місцевих бюджетів».

Як вдалося дізнатися, провівши опитування серед власників недержавних установ, ніхто з них 9 травня не має наміру вивішувати на своїх будівлях червоні прапори.

«Національний прапор України – так, обов'язково, а червоний прапор – категорично ні!», – зазначив у розмові з журналістом директор одного з харківських заводів.

Крім того, напередодні Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області за позовом однієї з громадських організацій ухвалив рішення про заборону використання радянської символіки під час святкування 9 травня. Тепер за вивішування червоних прапорів на будівлях офіційних осіб загрожує відповідальність за невиконання судового рішення.

Раніше про заборону вивішувати червоні прапори заявили Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Луцька та інших області України.

Рішення про використання копії Прапора Перемоги у заходах на знак пам'яті про Перемогу у Великій Вітчизняній війні ухвалили міські ради ОдесиЖитомира, та Севастополя.

Голова фракції Комуністичної партії у Верховній Раді Петро Симоненко вважає, що місцеві органи влади зобов'язані вивішувати на 9 Травня поряд із державним прапором прапори Перемоги у зв'язку з прийняттям Радою 21 квітня відповідного закону.