Харківська міськрада закликала Януковича підписати мовний закон

10 Липня 2012, 14:15

У зверненні до президента зазначено, що реальні процеси, які відбуваються в державі, свідчать про порушення конституційних гарантій вільного розвитку і використання російської мови в Україні. Зокрема, не в повному обсязі реалізуються норми Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин"; штучно обмежується використання російської мови в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, у судочинстві, у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
 
З посиланням на дані Головного управління статистики в Харківській області депутати нагадали, що за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року на території Харкова 65,9% жителів визнали рідною мовою російську.

Міська рада як представницький орган харківської громади вважає ухвалений 3 липня закон правовим механізмом розв'язання мовних проблем на національному та регіональному рівнях, легітимним способом усунути напруженість у взаєминах між різними мовними групами суспільства і, перш за все, між східним і західним регіонами України.
 
"Усвідомлюючи необхідність розв'язання мовної проблеми, що існує в Україні як у багатонаціональній державі, Харківська міська рада підтримує прийнятий Верховною Радою Закон України "Про засади державної мовної політики", – зазначено в повідомленні.
 
Депутати звернулися до президента з метою "не допустити протистояння і спекуляцій навколо мовного питання, які штучно створюються опозиційними лідерами".

Слід зазначити, що практично усі промовці, виступаючи на засіданні, говорили російською мовою. Електронне табло у міськраді також відображало прізвища депутатів російською мовою. 

Нагадаємо, у Харкові 9 липня читали політичні вірші на захист української мови. Перед учасниками безстрокової акції проти закону "Про основи державної мовної політики" в Харкові на площі Свободи в понеділок увечері виступив письменник Сергій Жадан.

Раніше, 6 липня, Луганська облрада оголосила захисників української мови ворогами України.  

3 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики". Таке рішенні підтримали 248 народних депутатів.

Читайте також: Мовне небуття: що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів.