За відповідне рішення 18 травня на сесії проголосували 65 депутатів.
Приймаючи рішення, депутати міськради врахували пропозиції, внесені учасниками громадських слухань, які пройшли в Пятихатках 30 квітня.
«Зокрема, Національному науковому центру «ХФТІ» було запропоновано передбачити в проекті будівництва міри по запобіганню негативній дії на людину і природне довкілля і забезпечити постійне інформування територіальної громади міста Харкова про хід робіт по розміщенню і подальшій експлуатації дослідницької ядерної установки», – говориться у повідомленні.
Також, як зазначає Харківська міськрада, необхідно надати Харківській обласній санітарно-епідеміологічній станції дані по встановленню санітарно-захисної зони з урахуванням розміщення дослідницької ядерної установки.
«Мій кабінет знаходиться в п'яти метрах від цієї установки. Там буде такий захист, що ні в робочих приміщеннях, ні за їх межами про яке-небудь випромінювання не може бути мови. Це ж не ядерний реактор, а просто джерело нейтронів", – відмітив генеральний директор центру Іван Неклюдов, коментуючи питання про безпеку дослідницької установки.
Подальше рішення про розміщення дослідницької ядерної установки прийматиме Кабінет Міністрів України.