Харків’янин звернувся до Європейського суду з позовом до Добкіна

30 Березня 2011, 21:32

Він вимагає дати оцінку законності відмови Добкіна відкрити російський клас в одній зі шкіл Харкова.

За словами Сорокіна, судова тяжба була розпочата навесні 2007 року. Тоді батьки 22 дітей дошкільного віку звернулися до Добкіна як до міського голови з проханням відкрити для їхніх дітей 1-й клас з навчанням російською мовою в школі № 16 , розташованій в селищі Жуковського.

"Спочатку, пообіцявши вирішити питання позитивно, у результаті мер відмовив батькам, одним з яких був я", – заявив Сорокін.

Вважаючи це рішення незаконним, таким, що порушує право на навчання рідною мовою, Сорокін подав позов до Київського районного суду Харкова. Однак і там, і в судах вищої інстанції відмовили в задоволенні позову.

Таким чином, всі засоби судового захисту в Україні вичерпані, і змінити рішення можна лише через Європейський суд з прав людини", – зазначив Сорокін.

До зарубіжних дипломатів звернулися також батьки учнів школи №2 міста Донецька, які просять допомоги у порятунку навчального закладу від закриття в рамках "оптимізації".

Раніше ЗМІ повідомляли, що причиною закриття донецької школи № 2, може бути розростання архітектурного ансамблю Свято-Преображенського собору, що перебуває в юрисдикції Московського патріархату.

Загалом, у Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості.

У зв’язку з цим, на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.