У цьому епізоді подкасту «Михайловський про книги» говоримо про новинки, які нещодавно з’явилися на українському книжковому ринку та присвячені історії.
«Ханська Україна»
- книга українського історика Владислава Грибовського. Праця досліджує маловідому сторінку історії українських земель — регіону між Дністром і Дніпром, який у XVII столітті потрапив під значний вплив Кримського ханства та Османської імперії. Автор аналізує не лише військові події та дипломатію, а й соціальні та культурні процеси, зокрема роль козаків у цих трансформаціях.
«Слобожанська історія»
- книга авторства Максима Віхрова розповідає історію родини автора, пов’язану зі Слобожанщиною, зокрема північною Луганщиною, яка нині перебуває під окупацією. Максим Віхров досліджує, як приватна родинна історія вплітається в ширший історичний контекст, через спогади дитинства та історії родичів автор висвітлює радянську та імперську політику русифікації, трансформацію прізвищ, виклики планової економіки та кумедні побутові ситуації.
«Європа на суді. Історія співпраці, опору та відплати під час Другої світової війни»
- Це книга угорсько-американського історика Іштвана Деака. Автор розглядає різні регіони й події: від насильства до міжнародних конвенцій, іноземної окупації, підкорення та колаборації, німецькі завоювання, долю Чехословаччини, Австрії й Польщі, окупацію Франції й Бельгії, вибір Болгарії, «медовий місяць» Гітлера й Європи, радянсько-німецькі парадокси. Книга показує, що історія Європи Другої світової війни не має чітких меж між героями й злочинцями, добром і злом. Усі країни робили власний вибір у надзвичайно складних умовах.