Хамство на експорт: як Путін підтримує імідж Росії у світі

12 Листопада 2014, 13:27

Справжній джентельмен

Нещодавно, під час саміту АТЕС у Пекіні, російський президент Владімір Путін, намагаючись виглядати галантним, порушив етикет та спровокував дипломатичний скандал.

Зокрема Путін укрив плечі першої леді Китаю Пен Ліюань пледом, після чого вона зняла його і передала його асистенту. Дії Путіна розцінили як нетактовність та порушення ділового етикету. На відео видно, що дружина китайського лідера подякувала Путіну за вияв турботи, але зніяковіла. 

Одне з китайських ЗМІ нагадало, що Путін є не тільки головним політичним діячем Росії, а й головним донжуаном. Видання припускає, що президент РФ підвівся з-за столу, відреагувавши на спробу Пен Ліюань зав'язати світську бесіду фразою на кшталт «щось сьогодні прохолодно».

Відео з президентом РФ та першою леді Китаю показали по центральних каналах китайського ТВ. «Джентельменський» вчинок Путіна викликав шквал осуду з боку китайців. Згодом з інтернету почали видаляти відео з конфузом.

Схожий випадок трапився з Путіним близько року тому – на саміті G20 у Санкт-Петербурзі, коли він загорнув у плед канцлера Німеччини Ангелу Меркель. 

До цього – у 2007 році президент Росії, намагаючись виглядати, як справжній мачо, порушив дипломатичний етикет під час візиту до Австрії. Зійшовши з трапу літака, він, ніби найкращий друг, особисто вручив квіти міністру іноземних справ Австрії Урсулі Пласснік. У неї тоді був день народження, однак такі дії російського президента не відповідають дипломатичного протоколу.

Крім того, Путін не соромиться проявляти свої емоції під час спілкування з чоловіками – на саміті у Пекіні президент РФ дозволив собі фамільярно поплескати по плечу президента США Барака Обаму. 

Путін жартує

Разом з тим під час закордонних зустрічей Путін дозволяє собі фамільярні висловлювання.

Зокрема, Путін нещодавно розповів Меркель непристойний анекдот про те, як варто поводитися під час першої шлюбної ночі.

У відповідь на «сальні» жарти Меркель нагородила російського президента холодним поглядом.

На прес-конференції у Мілані, відповідаючи на питання журналістів про можливе подальше падіння курсу російського рубля, Путін також вдався до недоречних жартів:

«Я Вам потім скажу. В нас, знаєте, є приказка, така грубувата, про бабусю, про дідуся. Якби в бабусі були зовнішні статеві органи дідуся, вона була б дідусем, а не бабусею. Тому що там казати», – заявив російський президент, активно жестикулюючи.

 

Нехай весь світ зачекає…

Ще однією рисою Путіна є те, що він часто спізнюється на зустрічі, змушуючи лідерів інших держав чекати на нього протягом тривалого часу.

Зокрема, у 2006 році Путін спізнився на прийом до королеви Великобританії Єлизавети ІІ на 14 хвилин, причому королева прибула на зустріч за п’ять хвилин до призначеного часу.

Це був перший за 129 років державний візит російського лідера до Великої Британії. Причиною запізнення російська делегація вирішила назвати затори на вузьких лондонських вулицях. Однак у відповідь британці повідомили, що їхня поліція розчистила для гостя вулиці, тож затори не могли стати причиною.

У листопаді 2013 року під час зустрічі президента РФ з Папою Римським у Ватикані понтифіку довелося чекати на Путіна протягом години, в той час як сама зустріч тривала не більше 40 хв. 

Газета "Московский комсомолец" вийшла тоді з заголовком "Путін змусив чекати намісника бога". В італійській пресі повідомлялося, що наближені понтифіка простояли майже годину на холоді, очікуючи російського президента.

Згодом Путін на півгодини запізнився на зустріч з лідером Південної Кореї Пак Кин Хе – першою жінкою-президентом у південнокорейській історії.

Найстаріша англомовна газета Південної Кореї The Korea Times опублікувала тоді матеріал про візит російського лідера з заголовком-зверненням «Містер Путін, наступного разу приїжджайте вчасно». Згодом виявилося, що президент РФ зробив зупинку, щоб зустрітися з майстрами східних єдиноборств

У червні 2012 року перед зустріччю у Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель чекала президента РФ близько години.

У жовтні 2014 року Меркель чекала на Путіна протягом двох з половиною годин, і вже скасувала зустріч. Однак Путін змусив її повернутися і провести переговори. Зустріч лідерів держав розпочалася вночі, на чотири години пізніше, ніж було заплановано.

Під час саміту G20 у Мексиці Путін запізнився на 40 хвилин на зустріч з президентом США Обамою. Як заявила тодішня держсекретар Хілларі Клінтон, російський президент так і не вибачився за запізнення.

Також Путін прийняв на три години пізніше голову Держдепу США Джона Керрі, який перебував у Москві та з яким були призначені переговори по ситуації в Сирії.

Під час саміту АТЕС у Пекіні в листопаді 2014 року російський президент спізнився на церемонію фотографування учасників.

Крім того, чекати на російського лідера довелося й іспанському монарху з дружиною. Хуан Карлос та перша леді чекали на Путіна, мерзнучи на холодному вітрі.

Шведського монарха Карла XVI Густава Путін змусив чекати на себе півгодини.

На зустріч з президентом Фінляндії Путін теж не квапився.

Описуючи регулярні запізнення президента Росії, політолог Дмитро Абрамов пригадав крилатий вираз часів розквіту Російської імперії: «Коли російський цар ловить рибу, Європа може зачекати».