Хакери з РФ допомагають у підготовці референдуму в Каталонії – ЗМІ

28 Вересня 2017, 13:38

Хакери з РФ допомагають підтримувати сайти щодо референдуму про незалежність Каталонії, який планують провести 1 жовтня. Про це повідомляє газета El Pais, посилаючись на Цивільну гвардію Іспанії. 

Зазначається, що після того, як правоохоронні органи заблокували фізичні канали підготовки референдуму, веб-сайти лишаються єдиним джерелом інформації зі списками дільниць для голосування.

"Згідно з даними Цивільної гвардії, група хакерів у Росії і країнах-сателітах постійно створюють нові посилання на безліч копій сайту про референдум 1 жовтня, які іспанські органи юстиції і поліція не мають змоги закрити", – йдеться у повідомленні.

При цьому виявити хакера, який працює з території ЄС, для влади Іспанії простіше. На даний момент правоохоронні органи Іспанії закрили 144 сайти, пов’язані з референдумом.

Також наголошуєтсья, що за останні тижні соціальні мережі і політичні сайти Росії зробили каталонську кризу "трендом".

"В останні тижні соцмережі і політичні сайти цієї країни зробили каталонську кризу трендом, який має на меті поглибити існуючі протиріччя і ослабити не лише Іспанію, а й весь ЄС", – додає видання.

Нагадаємо, що 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.

У ніч на 21 вересня у Каталонії тисячі людей вийшли на вулиці з акціями протесту через те, що поліція затримала 14 чиновників уряду Каталонії та провела обшук міністерств регіонального уряду у Барселоні через підготовку забороненого Мадридом референдуму щодо незалежності.