Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».
Зокрема, у Партії регіонів, сайт якої працював з перебоями як і чимало сайтів державних органів влади, вже почали готуватися до ймовірних хакерських атак.
«Якби хакерська атака сталася під час виборчої кампанії, це була б катастрофа, тому що ми повністю зникли б з інформаційного простору. Тому тепер ми готуємося до подібних випадків», – заявила заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, член Партії регіонів Олена Бондаренко.
Втім, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов припускає, що партії можуть застосовувати отриманий досвід не тільки для захисту власних ресурсів, а й для нападу на ресурси опонентів.
«Влада може використовувати хакерські атаки для фальсифікації результатів виборів, а опозиція або просто незадоволені громадяни – щоб нашкодити владі. Переможе той, хто виявиться витонченішим і розумнішим», – заявив Карасьов.
Він не відхиляє й іншого сценарію розвитку подій, при якому під прикриттям боротьби з кіберзлочинністю влада візьме під контроль інтернет-ресурси, перш за все опозиційної спрямованості.
Зараз жоден урядовий сайт в країні не захищений від подібних кібернападів, вважають експерти.
«Дірки» в сайтах були і будуть, для їх захисту потрібні величезні гроші, які держава навряд чи здатна виділити», – заявив голова Українського піратського співтовариства Сергій Яригін.
За його оцінками, для того щоб повністю убезпечити хоча б один сайт, необхідно витратити на закупівлю обладнання та оплату роботи персоналу близько $150-200 тис. одноразово і $5-10 тис. щомісяця.
«І це тільки для одного сайту, а державних сайтів по всій Україні тисячі, і всі вони незахищені», – додав він.
Нагадаємо, після припинення 31 січня Міністерством внутрішніх справ роботи файлообмінного ресурсу Ex.ua на сайт відомства, а також на сайти інших органів влади, а також Партії регіонів, почалися численні DDoS-атаки, що призвело до повного або часткового блокування їх роботи.
МВС заявило, що порушить кримінальну справу у зв'язку з блокуванням відомчих сайтів у разі підтвердження хакерських атак.
У Держспецзв'язку повідомили, що всі IP-адреси, з яких проводиться блокування сайту президента, передано в правоохоронні органи.
Як відомо, 2 лютого міліція відкликала вимогу про блокування домену Ex.ua. Наразі він відновив доступ лише до каталогу.