Х.Солана: Вирішення проблеми візового режиму між Україною і ЄС – питання місяців

2 Квітня 2010, 12:00
Х.Солана: Для отримання безвізового режиму Україна повинна провести всі необхідні реформи.
 
Колишній генсек НАТО і високий представник Європейського союзу з питань спільної візової політики Хав’єр Солана впевнений, що вирішення проблеми візового режиму між Україною і ЄС – питання місяців. Про це він заявив в інтерв’ю "Комерсант-Україна".

"Я не знаю точно, скільки це займе часу – 9, 12 або 20 місяців. Але в будь-якому випадку рішення проблеми візового режиму – питання місяців. Єдина умова – ви повинні провести всі необхідні реформи. Терміни їх проведення залежать тільки від вас", – сказав він.

Також, на його думку, для вступу в ЄС, Україні не обов’язково вступати до НАТО. "Фінляндія теж входить до числа нових членів ЄС, але вона не член альянсу, і при вступі їй це не завадило, – відзначив Х.Солана. Він також додав, що головне, що потрібно робити владі України, це не допустити дефолт і продовжувати економічні реформи.

Нагадаємо, що минулого тижня голова Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Борис Тарасюк заявив, що Євросоюз може ввести для України безвізовий режим через 2-3 роки. Такі терміни він назвав, керуючись досвідом балканських країн, які отримали безвізовий режим, після проведення необхідних реформ.

Він також додав, що єврокомісар Стефан Фюле у квітні прибуде в Україну для проведення відповідних консультацій з цього питання. "На мою думку, можна говорити цілком реалістично про початок роботи по цьому документу вже цього року. Так що все буде залежати від нас", – підкреслив Б.Тарасюк