«Сьогодні офіс українського омбудсмена підтвердив, що пані Тимошенко піддавалася фізичному насильству під час переведення з камери до лікарні 20 квітня. Високий представник нагадує про обов’язок України своєчасно та неупереджено розглядати будь-які скарги на застосування катувань на інших форм жорсткого, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження», – зазначила Ештон.
Вона також заявила, що дуже стурбована рішенням Тимошенко почати голодування, щоб привернути увагу міжнародного співтовариства до ситуації в Україні.
«Високий представник закликає українську владу забезпечити повну повагу до права Тимошенко на адекватну медичну допомогу у відповідних установах. Високий представник наполягає на праві Юлії Тимошенко мати доступ до своїх юристів без обмежень та закликає українську владу дозволити її відвідування членами сім’ї. Як знак політичної волі для з’ясування ситуації Високий представник просить українську владу дозволити послу ЄС та незалежним медикам відвідати Тимошенко у в’язниці. Послу ЄС доручено за згоди української влади в найкоротші терміни поїхати до Харкова», – йдеться в заяві.