Кернесу мало повноважень: «Тому що власних коштів сьогодні катастрофічно не вистачає»

2 Грудня 2010, 15:06

Таку думку в ексклюзивному коментаріІМКвисловив Харківський міський голова Геннадій Кернес, якого днями обрали Головою Харківського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ).


«На загальних зборах АМУ були присутні мери міст Харківської області. Ми з ними говорили, що найближчим часом зберемося і розглянемо ряд питань, пов’язаних з посиленням ролі органів місцевого самоврядування, тому що ряд законів, які були прийняті і з якими ми будемо працювати, починаючи з 2011-2012 років, не враховують думку органів місцевого самоврядування», – розповів мер Харкова, і додав, – «Коли ми зустрічаємося з людьми, слухаємо про їхні проблеми, то стикаємося з обмеженнями відповідно до діючого законодавства»


Кернер також сподівається, що президентський курс буде спрямований на посилення ролі органів місцевого самоврядування і наділення їх новими повноваженнями.


«Також сьогодні є проблеми з формуванням бюджетної політики, тобто той самий новий Податковий кодекс сьогодні позбавляє нас одних джерел прибутку міського бюджету і дає нам інші джерела. Ми маємо усе це прорахувати, тому що власних коштів сьогодні катастрофічно не вистачає. Поки що процеси, пов’язані з викупом, приватизацією, як джерелом поповнення прибуткової частини бюджету, не дають нам можливості реалізувати ті програми, які ми приймаємо, тобто бажання є, немає можливості. Тому ми хочемо збалансувати бажане і можливе», – наголосив Харківський міський голова.


За його словами, час працює проти держслужбовців, тому що відкриваються нові проблеми, які вимагають невідкладного вирішення.