Керівництво Миколаївського морпорту викрили на розтраті майже 45 млн грн

15 Вересня 2016, 12:23

Слідчі Генеральної прокуратури та оперативники Національної поліції викрили розтрату майже 45 млн грн державних коштів керівництвом Миколаївського морського торговельного порту. Про це повідомила прес-служба Нацполіції.

Правоохоронці встановили, що посадовці державного підприємства, регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області та експерти-оцінювачі уклали договори оренди з комерційними структурами, які були невигідні державному підприємству "Миколаївський морський торговельний порт". Згідно з угодами, нерухоме майно передавалось в оренду за заниженою ринковою вартістю.

Крім того, протягом 2012-21013 років посадовці держпідприємства перерахували кошти на рахунки підконтрольних їм товариств за проведення інженерно-поглиблювальних робіт, вартість та обсяги яких штучно завищили.

Від протиправних дій посадовців державі завдано збитків майже на 45 мільйонів гривень.

Кримінальне провадження відкрили за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 366 (Службове підроблення) та ч.2 ст. 367 (Службова недбалість).

 На даний час слідчі ГПУ та оперативники Нацполіції  проводять 26 санкціонованих обшуків на території Миколаївського морського торговельного порту, в офісах підконтрольних товариств, а також за місцем проживання керівництва держпідприємства та комерційних структур.

Нагадаємо, перед цим ЗМІ повідомили, що правоохоронці проводять обшуки в стивідорних компаніях, які здійснюють свою діяльність на території філії АМПУ "Адміністрації Миколаївського морського порту".