На засідання фонд "Відродження", який займається його організацією, запросив директора з розвитку групи Inter Ганну Безлюдну, голову правління «Інтера» Єгора Бенкендорфа, директора ТОВ «Національні інформаційні системи» Євгенія Кисельова та уповноважених співробітників Inter Media Group. Про це йдеться у повідомленні фонду.
На порядку денному засідання Громадської наглядової ради – підведення підсумків моніторингу новинних програм каналу "Інтер" за час дії Меморандуму про співпрацю між Міжнародним фондом "Відродження" та UA Inter Media Group Limited, вироблення рекомендацій керівництву каналу та обговорення перспектив співпраці у зв'язку зі зміною власника медіа групи та її керівництва.
"Моніторинг новин "Інтера", що проводився провідними незалежними громадськими моніторинговими організаціями ("Академія Української Преси" та "Телекритика"), показав помітне покращення якості новинного мовлення на каналі за час дії Меморандуму", – йдеться у повідомленні фонду "Відродження".
"Разом з тим, у зв'язку зі змінами менеджменту каналу, Громадська рада сподівається, що інформаційна політика "Інтера" не зазнає відчутних змін", – наголосили у фонді.
"Очікування Громадської ради та інтерес широкої громадськості, глядачів полягає у необхідності збережень позитивних тенденцій та заявленні волі нових власників щодо незмінності редакційної політики у бік забезпечення балансу та об'єктивної інформації".
У свою чергу член громадської наглядової ради Вікторія Сюмар повідомила журналістам, що місце проведення засідання обрано за побажаннями іноземних представників.
"Ми прив’язувалися до наших іноземних представників. Зокрема, до Ендрю Вілсона (старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин, який входить до ради) і Олександра Смоляра (політолог, глава правління Фонду ім. Стефана Баторія). Це місце було більш зручним для них", – розповіла вона.
Сюмар також повідомила, що на зустрічі буде колишній власник телеканалу Валерій Хорошковський.
"Відповідно Україна йому теж не підходить", – додала вона.
"Ми підведемо підсумки роботи моніторингу, так би мовити визначимо політично, що це той напрямок, яким має рухатися українське телебачення, якщо Україна хоче підписати угоду про асоціацію з ЄС, і відповідно ми хочемо почути від представників каналу стосовно редакційної політики, якою вона буде далі", – розповіла член ради.
"Сьогодні ми вже маємо новину. "Справедливість" в Україні можлива, але не більше місяця. Перехід Шустера, бажання, очевидно, контролювати прихід гостей, узгоджувати, для певних вулиць в Україні є більш важливим завданням, ніж незалежна журналістика. Як відомо, одним із співвласників "Інтеру" є зараз Льовочкін", – підсумувала Сюмар.
Нагадаємо, 1 лютого компанія Дмитра Фірташа придбала 100% акцій компанії Inter Media Group Limited, яка належала Валерію Хорошковському.
7 лютого прес-служба Group DF повідомила, що співвласниками телеканалу «Інтер» стануть бізнесмен Дмитро Фірташ і голова адміністрації президента Сергій Льовочкін.
14 лютого директором з розвитку компанії Inter Media Group була призначена Ганна Безлюдна, головою правління каналу «Інтер» став Єгор Бенкендорф, колишній генеральний директор Національної телекомпанії України, а ТОВ «Національні інформаційні системи» очолив Євгеній Кисельов.