Керівництво ГПУ намагається усунути головного слідчого у справах Майдану – адвокат

Акценти
23 Березня 2016, 14:09

Керівництво Генеральної прокуратури України у вівторок, 22 березня, запропонувало начальникові управління спеціальних розслідувань у справах Майдану Сергієві Горбатюку залишити свою посаду і стати прокурором Львівської області. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомила Євгенія Закревська, адвокат родин Небесної Сотні.

Крім того, за словами адвоката, такий хід Генпрокуратури є намаганням «розвалити» розслідування справ Майдану.

«Фактично це спроба усунути Горбатюка від розслідування справ Євромайдану. А якщо копнути глибше – то спроба розвалити ці розслідування, оскільки Горбатюк від самого початку очолював це управління і має високий рівень довіри потерпілих і слідчих, є однією з рушійних сил розслідування на рівні з потерпілими, громадськими активістами й активно співпрацює з громадою, свідками. Він, на нашу думку, досяг великих успіхів у розслідуванні. Зараз ми спостерігаємо намагання просто його усунути», – сказала Закревська.

Адвокат зауважила, що Горбатюк відмовився від цієї пропозиції.

Як повідомив народний депутат Мустафи Найєма, після відмови залишити посаду Горбатюкові пригрозили звільненням.

"За моєю інформацією, після цього (відмови – Ред.) один із заступників Віктора Шокіна відкрито пригрозив Горбатюку звільненням", – написав Найєм у Facebook.

У коментарі Тиждень.ua Сергій Горбатюк підтвердив, що йому пропонували залишити посаду і стати прокурором Львівської області.

"Так, пропонували", – сказав Горбатюк і підтвердив, що відмовився від пропозиції.

На запитання про те, з чим може бути пов’язана така пропозиція, слідчий відповів: "Можна здогадуватися, але я не хотів би висловлювати власних припущень".

Також Горбатюк не став пов'язувати таку кадрову пропозицію керівництва з ініціативою громадськості щодо призначення його на посаду генерального прокурора.

"Складно відповісти, тому що, крім громадськості, ніхто не розглядає мою кандидатуру на цю посаду, тому сумніваюся. Але знову ж, це припущення, які я не хотів би озвучувати", – сказав начальник управління спецрозслідувань.

Горбатюк підкреслив, що збирається продовжити роботу на своїй посаді.

Зазначимо, громадськість та народні депутати просувають ідею призначення Сергія Горбатюка на посаду генерального прокурора замість Віктора Шокіна.

92