Керівники столичного банку намагалися привласнити кошти Фонду гарантування вкладів – МВС

6 Грудня 2014, 13:57

Власник, голова правління та начальник відділення одного з українських банків вступили у злочинну змову з метою привласнити кошти Фонду гарантування вкладів фізосіб. Про це повідомили у прес-службі МВС.

«Правопорушники організували укладання банківською установою низки фіктивних депозитних договорів з підставними особами, що дозволило банку необґрунтовано суттєво збільшити суму гарантованого законодавством відшкодування за депозитними вкладами фізичних осіб. Ці кошти намагалися привласнити зловмисники», – йдеться у повідомленні.

За вказаними фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу.

Згідно з текстом, під час подальшого розслідування встановили, що при безпосередній участі зазначених керівників банківською установою безпідставно видавалися кредити на підставних осіб під неіснуючі застави на суму понад 75 млн грн, які досі не повернули та виводили із застави ліквідне майно, надавши в заставу майнові права за цінними паперами нульовою вартістю. Таким чином, банку було завдано збитків ще на 11,5 млн грн.

Нагадаємо, НБУ в останні два дні ліквідував банк "Золоті ворота" та визнав неплатоспроможним банк "Камбіо".