Керівників “Запоріжжяобленерго” звинуватили у заволодінні понад 11 млн гривень

21 Листопада 2011, 10:44

У ході планової перевірки ВАТ "Запоріжжяобленерго" ревізори КРУ виявили порушення регіонального фінансової дисципліни на суму 11 млн 253 тисячі грн.

"Під час контрольного заходу на ВАТ "Запоріжжяобленерго" встановлено фінансових порушень на загальну суму 11 млн 253 тис. грн. У тому числі дії, які призвели до недоотримання фінансових ресурсів на суму 1 млн 868 тис. грн, операції з ресурсами з порушенням законодавства, які привели до їх втрати – 9 млн 383,7 тис. грн та ін. Матеріали ревізії передані в управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ", – відзначили в прес-службі.

У КРУ регіону також повідомили, що 17 листопада на ім'я начальника КРУ в Запорізькій області "надійшов лист з Києва, в якому повідомляється, що Головним слідчим управлінням СБ України порушено кримінальну справу №700 за фактом заволодіння службовими особами ВАТ "Запоріжжяобленерго" та комерційної структури державними грошовими коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

У КРУ підкреслили, що керівники ВАТ "Запоріжжяобленерго", з вини яких були допущені незаконні фінансові операції, "незабаром відповідатимуть перед судом".

Кваліфікація статті КК України, за якою порушено справу проти керівництва "Запоріжжяобленерго", передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 18 листопада екс-начальник Державної інспекції з контролю за цінами Міністерства економіки України Тетяна Рудь за хабарництво в особливо великих розмірах була засуджена до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном на 3 роки.