Керівника філії одного з держбанків у Полтаві затримали на хабарі

15 Серпня 2016, 14:44

Служба безпеки України затримала двох співробітників Полтавської філії державного «Укрексімбанку» при отриманні ними неправомірної вигоди за дії з майном, що перебуває в заставі у банку. Про це повідомляється на сайті фінустанови.

«Укрексімбанк» підтверджує інцидент і повідомляє, що в процесі реформування банк впроваджує дієві механізми контролю та забезпечення прозорості всіх етапів господарсько-фінансової діяльності», – йдеться в повідомленні банку.

Раніше Служба безпеки України повідомила про затримання одного з керівників і юрисконсульта полтавської філії «Укрексімбанку» в центрі столиці під офісом нотаріуса, де вони оформляли угоду з продажу фабрики за заниженою вартістю. 

За інформацією СБУ, вони вимагали 60 тисяч доларів хабара від бізнесмена за укладення договору на продаж майна одній з фабрик у Полтаві, що перейшло у власність банку, і занизили офіційну вартість комплексу за документами на суму хабара. 

В рамках відкритого кримінального провадження хабарникам оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

«Укрексімбанк» працює на ринку України з 1992 року і є одним з найбільших банків за обсягом активів. 100% акцій банку належать державі. 

У 2015 році банк отримав 14,131 млрд грн збитку, що на 25,6% більше збитку в 2014 році на рівні 11,247 млрд грн.

У січні цього року уряд вирішив збільшити капіталізацію Укрексімбанку. Фінустанова отримала майже на 10 млрд грн.

Позначки: