Керівник делегації ЄС у переговорах з Україною за угодою про зону вільної торгівлі Синовець припускає її підписання в 2011

11 Жовтня 2010, 14:59

Керівник делегації Європейського Союзу в переговорах з Україною за угодою про зону вільної торгівлі Єва Синовець припускає підписання цієї угоди в 2011 році.

Про це вона сказала в інтерв'ю виданню «Комерсант-Україна».

«Якщо буде політична воля обох сторін (а я побачила, що така воля є), ми зможемо завершити переговори щодо зони вільної торгівлі й підписати угоду про асоціацію в наступному році й почати імплементацію цього документа, як тільки він буде ратифікований», – сказала Синовець.

При цьому вона зазначила, що оптимістичні настрої українських політиків щодо можливості підписання угоди в 2010 році, швидше за все, пов'язані з недостатньо глибоким розумінням характеру обговорюваної угоди.

«Якщо ми негайно розкриємо всі дужки й сліпо приймемо ті положення, які припускають важливі зобов'язання України, але при цьому глибоко не обговорювалися на переговорах, це не буде найкращим рішенням. Одержати угоду якнайшвидше й за всяку ціну – не в інтересах ні України, ні ЄС. Ми не обговорювали жодних дат», – сказала Синовець.

Водночас, зі слів керівника європейської делегації, ЄС бачить, що українська сторона дійсно готова до прогресу в переговорах за угодою, тоді як після президентських виборів упевненості в збереженні Україною курсу на євроінтеграцію в Євросоюзу не було.

«Не секрет, що за останній рік – і до президентських виборів, і після них – удалося домогтися незначного прогресу в переговорах. Ми, звичайно, не очікували, що робота піде швидко, але на ділі темп виявився низьким до розчарування. Після 13-го ж раунду я можу з радістю оголосити, що ми нарешті ввійшли у свою колію», – заявила Синовець.

Вона зазначила, що в ході 13-го раунду переговорів обговорювалися 8 важливих розділів, за кожним з яких, з її слів, можна констатувати хороший результат, а за деякими – навіть говорити про те, що підготовлено основу для завершення їх попереднього узгодження на початку грудня.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Микола Азаров відвідає Брюссель (Бельгія) для обговорення ходу підготовки до підписання угоди між Україною і Європейським Союзом про асоціацію (частиною якого є угода про зону вільної торгівлі) 13-14 жовтня.

Саміт «Україна – ЄС» пройде в Брюсселі (Бельгія) 22 листопада.

99