КДБ Білорусі розглядає дії протестувальників як тероризм

26 Жовтня 2020, 18:24

Комітет держбезпеки Білорусі стверджує, що поведінку протестувальників під час акцій розглядають як "тероризм". Про це заявив начальник відділу слідчого управління КДБ Костянтин Бичек, як передає білоруське видання Белта.

 

Бичек заявив, що протестувальники в неділю намагалися захопити центральне РУВС, а пізніше порушували громадський порядок у спальних районах Мінська.

 

У КДБ вважають, що всі провокації і дії протестувальників інспіровані злочинними групами, які хочуть дестабілізувати ситуацію в Білорусі.

 

"Такі дії, поєднані із вчиненням вибухів, підпалів, інших діянь, що створюють небезпеку загибелі людей, заподіяння їм тілесних ушкоджень чи настання інших тяжких наслідків, з метою впливу на прийняття рішень органами влади чи перешкоджання політичній чи іншій громадській діяльності, кваліфікуються як акт тероризму", – заявив Бичек.

 

Зауважимо: 25 жовтня у країні тривали протести «Народний ультиматум». Зокрема в Мінську відбувся марш на підтримку «Народного ультиматуму», участь у якому взяли близько 100 тисяч осіб. Силовики стріляли по демонстрантах гумовими кулями, щонайменше одна людина отримала поранення в живіт також вони використовували світлошумові гранати. Правозахисники повідомляли про затримання близько 300 осіб.